Publications Office of the EU
servicii de teleradiologie - Verejné obstarávanie v EÚ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

servicii de teleradiologie

  • Uverejnené
    18/06/2024
  • Lehota
    27/06/2024
  • Otváranie ponúk
    27/06/2024
  • Udelenie zákazky
    12/09/2024
  • Dnes
    31/08/2026
Stav
Udelenie zákazky
Typ zmluvy
Services
Obnovenie postupu
No
Kupujúci
SPITALUL DE URGENTA TG-CARBUNESTI
Miesto plnenia
NUTS code: Viac miest výkonu
Sídlo kupujúceho
NUTS code: RO412 Gorj
Podnikateľské odvetvie (hlavný CPV)
85150000 Lekárske zobrazovacie služby
Celková odhadovaná hodnota zákazky (bez DPH)
Nie je k dispozícii
Celková konečná hodnota zákazky (bez DPH)
3,327,760.00 RON
Podrobnosti nájdete v každej časti
Počet častí
2
Referenčné číslo ponuky
5
Opis

Spitalul de Urgenta Targu Carbunesti, doreste achizitionarea acestor servicii deoarece:In momentul de fata activitatea din cadrul Laboratorului de radiologie se desfasoara cu 2 medici(1 medic nu are competente CT) care nu pot acoperi linia de garda. Tin totalul de garzi de 30-31 de pozitii unitatea noastra nu poate acoperi decat maxim 13-14 garzi, restul garzilor trebuie acoperite cu medici colaboratori externi prin teleradiologie. In plus in garda medicului fara competente CT trebuie asigurate si investigatiile imagistice CT (URGENTE) tot de catre medici colaboratori externi prin teleradiologie , medicul efectueaza maxim 6 garzi pe luna. Se va incheia acord cadru pe o perioada de 36 luni. Cantitatile minime si maxime estimate ale contractelor subsecvente se regasesc in caietul de sarcini.Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimative. Promitentul-achizitor nu se obligă a achizitiona nici cantitatea minima nici cea maxima pe parcursul acordului-cadru, Cantitatea ce se preconizeaza a fi achizitionata pe parcursul acordului-cadru si specificata in documentatia de atribuire va fi achizitionata in functie de existenta fondurilor alocate cu aceasta destinatie si de necesitatile autoritatii contractante. In cazul temeinic justificat, cantitatea maxima estimata in acordul cadru poate fi suplimentata in conformitate cu prevederile art. 221 Legea 98/2016 privind achzitiile publice. Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 18 zile

Metóda predkladania
Elektronicky:
https://www.e-licitatie.ro
Ponuky sa môžu predkladať
Elektronické predkladanie: vyžadované
https://www.e-licitatie.ro
Informácie o verejnej zákazke, rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Verejné obstarávanie zahŕňa uzavretie rámcovej dohody
Podmienky otvárania ponúk (dátum)
27/06/2024 14:00
Miesto plnenia
Predbežné oznámenie
Zmluva
Udelenie zákazky
Footnote - legal notice

Obsah tejto stránky predstavuje len doplnkový zdroj informácií a nemá žiadny právny účinok. Inštitúcie Únie nenesú za tento obsah nijakú zodpovednosť. Úradné verzie príslušných oznámení o vyhlásení verejného obstarávania sú uverejnené v dodatku k Úradnému vestníku Európskej únie a sú k dispozícii v databáze TED. Tieto úradné znenia sú priamo dostupné prostredníctvom odkazov uverejnených na tejto stránke. Viac informácií nájdete v oznámení o zásadách vysvetliteľnosti a zodpovednosti vo verejnom obstarávaní.