Publications Office of the EU
Rumunsko-Roman: Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty - Verejné obstarávanie v EÚ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumunsko-Roman: Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty

  • Uverejnené
    04/04/2023
  • Lehota
    09/05/2023
  • Otváranie ponúk
    09/05/2023
  • Udelenie zákazky
    19/06/2023
  • Dnes
    31/08/2026
Stav
Udelenie zákazky
Typ zmluvy
Supplies
Obnovenie postupu
No
Kupujúci
DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA A MUNICIPIULUI ROMAN
Miesto plnenia
NUTS code: RO214 Neamţ
Sídlo kupujúceho
NUTS code: RO214 Neamţ
Podnikateľské odvetvie (hlavný CPV)
15000000 Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty
Celková odhadovaná hodnota zákazky (bez DPH)
2,149,011.00 RON
Celková konečná hodnota zákazky (bez DPH)
5,319,579.20 RON
Podrobnosti nájdete v každej časti
Počet častí
13
Referenčné číslo ponuky
35398236/2023/1
Opis

ACORD – CADRU furnizare alimente necesare bunei functionari a Centrelor din subordinea DAS Roman. ALIMENTELE au fost impartite in 13 loturi. Acord cadru cu un singur operator economic.Durata acordului- cadru : 12 luni
Valoarea maxima estimata (lei fara TVA) a acordului cadru pentru fiecare lot:
LOT 1 - Oua = 35.838,00 lei ; LOT 2 - Legume, fructe, si fructe cu coaja = 296.045,00 lei; LOT 3 - Carne si produse din carne de pasare = 167.390,00 lei ; LOT 4 - Carne si produse din carne de porc , vita, miel si altele = 140.720,00 lei ; LOT 5- Preparate din carne de pasare, porc ,vita si miel = 346.997,00 lei; LOT 6- Peşte preparat şi conserve de peşte = 117.870,00 lei; LOT 7- Fructe si legume transformate = 152.241,00 lei ; LOT8 - Uleiuri şi grăsimi animale sau vegetale = 53.990 lei; LOT9 - Lapte si Produse lactate = 321.759,00 lei; LOT 10 -Produse de morărit, amidon ,produse amilacee si paste fainoase,diverse = 100.397,00 lei; LOT11-Produse de panificatie, patiserie si cofetarie = 145.550,00 lei ; LOT12-Condimente si mirodenii, bauturi nealcoolice, diverse produse alimentare = 108.786,00 lei; LOT13-Zahar, ciocolata , cacao si produse zaharoase, dulciuri = 161.428,00 lei.
Valoarea maxima estimata (lei fara TVA) a celui mai mare contract subsecvent ce se anticipeaza a fi atribuit pe durata acordului cadru:
-in cadrul LOTULUI 1 = 17.919,00 lei ; - in cadrul LOTULUI 2 = 148.022,50 lei; - in cadrul LOTULUI 3 = 83.695,00 lei; -in cadrul LOTULUI 4 = 70.360,00 lei ; -in cadrul LOTULUI 5 = 173.498,50 lei; - in cadrul LOTULUI 6 = 58.935,00 lei; -in cadrul LOTULUI 7 = 76.120,50 lei; -in cadrul LOTULUI 8 = 26.995,00 lei; -in cadrul LOTULUI 9 = 160.879,50 lei; -in cadrul LOTULUI 10 = 50.198,50 lei; -in cadrul LOTULUI 11 = 72.775,00 lei; -in cadrul LOTULUI 12 = 54.393,00 lei; -in cadrul LOTULUI 13 = 80.714,00 lei.
Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite sunt in functie de fondurile alocate si de necesitatile autoritatii contratante. Vor fi minimum 2 maximum 6 contracte subsecvente.
Cantitatile minime si maxime estimate pentru fiecare lot in parte se regasesc in Anexa la Caietul de sarcini.
Termenul pana la care operatorii economici pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: pana in a 15-a zi inainte de data limita de depunere a ofertei
Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde consolidat solicitarilor de clarificare: cel tarziu in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Metóda predkladania
Ponuky alebo žiadosti o účasť sa musia predložiť na adresu:
Oficiálny názov: DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA A MUNICIPIULUI ROMAN
Vnútroštátne registračné číslo: 35398236
Poštová adresa: Strada: Alexandru cel Bun, nr. 3
Mesto: Roman
Kód NUTS: RO214
PSČ: 611065
Krajina: ROU
Kontaktná osoba: Romica Vasile Cozma
Hlavná adresa: www.primariaroman.ro
Ponuky sa môžu predkladať
Submission for all lots
Informácie o verejnej zákazke, rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Verejné obstarávanie zahŕňa uzavretie rámcovej dohody
Rámcová dohoda s single hospodárskym subjektom
Podmienky otvárania ponúk (dátum)
09/05/2023 15:00
Miesto plnenia
Predbežné oznámenie
Zmluva
Udelenie zákazky
Footnote - legal notice

Obsah tejto stránky predstavuje len doplnkový zdroj informácií a nemá žiadny právny účinok. Inštitúcie Únie nenesú za tento obsah nijakú zodpovednosť. Úradné verzie príslušných oznámení o vyhlásení verejného obstarávania sú uverejnené v dodatku k Úradnému vestníku Európskej únie a sú k dispozícii v databáze TED. Tieto úradné znenia sú priamo dostupné prostredníctvom odkazov uverejnených na tejto stránke. Viac informácií nájdete v oznámení o zásadách vysvetliteľnosti a zodpovednosti vo verejnom obstarávaní.