Publications Office of the EU
Echipamente pentru prevenția și combaterea infecțiilor nosocomiale în cadrul Spitalului Municipal Săcele” în cadrul proiectului finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență etapa a II a - Verejné obstarávanie v EÚ
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Echipamente pentru prevenția și combaterea infecțiilor nosocomiale în cadrul Spitalului Municipal Săcele” în cadrul proiectului finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență etapa a II a

  • Uverejnené
    13/08/2024
  • Lehota
    30/08/2024
  • Otváranie ponúk
    30/08/2024
  • Udelenie zákazky
    17/03/2025
  • Dnes
    05/09/2026
Stav
Udelenie zákazky
Typ zmluvy
Supplies
Obnovenie postupu
No
Kupujúci
SPITALUL MUNICIPAL SACELE
Miesto plnenia
NUTS code: Viac miest výkonu
Sídlo kupujúceho
NUTS code: RO122 Braşov
Podnikateľské odvetvie (hlavný CPV)
33100000 Zdravotnícke vybavenie
Celková odhadovaná hodnota zákazky (bez DPH)
3,673,200.00 RON
Celková konečná hodnota zákazky (bez DPH)
2,090,060.00 RON
Podrobnosti nájdete v každej časti
Počet častí
9
Referenčné číslo ponuky
4317665/2023/878
Opis

O componenta importanta a Proiectului finantat prin PNRR este reprezentata de dotarea Spitalului Municipal Săcele cu echipamente destinate reducerii infecțiilor nosocomiale (provenite din contact direct si/sau cu transmitere respiratorie sau prin aerosoli) cu echipamente pentru dezinfectia aerului si a suprafetelor, echipamente de sterilizare si protectie, pentru asigurarea asepsiei, în vederea creşterii eficacităţii actului medical în condiţii de maximă siguranţă precum şi obţinerii unor rezultate conforme cu standardele actuale de calitate într-un timp cât mai scurt Contractantul va furniza echipamentele si aparatura necesară Spitalului Municipal Sacele in cantitatile solicitate de autoritatea contractanta si avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuata conform cerintelor cuprinse in caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/). In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.

Metóda predkladania
Elektronicky:
https://www.e-licitatie.ro
Ponuky sa môžu predkladať
Elektronické predkladanie: vyžadované
https://www.e-licitatie.ro
Informácie o verejnej zákazke, rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Nie je k dispozícii
Podmienky otvárania ponúk (dátum)
30/08/2024 14:00
Miesto plnenia
Predbežné oznámenie
Zmluva
Udelenie zákazky
Footnote - legal notice

Obsah tejto stránky predstavuje len doplnkový zdroj informácií a nemá žiadny právny účinok. Inštitúcie Únie nenesú za tento obsah nijakú zodpovednosť. Úradné verzie príslušných oznámení o vyhlásení verejného obstarávania sú uverejnené v dodatku k Úradnému vestníku Európskej únie a sú k dispozícii v databáze TED. Tieto úradné znenia sú priamo dostupné prostredníctvom odkazov uverejnených na tejto stránke. Viac informácií nájdete v oznámení o zásadách vysvetliteľnosti a zodpovednosti vo verejnom obstarávaní.