Publications Office of the EU
Suedia-Stockholm: Spectrometre - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

Suedia-Stockholm: Spectrometre

  • Publicată
    05/11/2021
  • Termenul-limită
    08/12/2021
  • Deschiderea ofertelor
    09/12/2021
  • Contract atribuit
    14/12/2021
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Supplies
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Kungliga Tekniska högskolan
Locul de executare
NUTS code: SE11 Stockholm
Locația achizitorului
NUTS code: SE11 Stockholm
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
38433000 Spectrometre
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
696,000.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
C-2021-1972
Descriere

The purchase of a state-of-the-art XPS within the 2MILab facility at KTH will enhance ongoing research in several different areas. The instrument will be used primarily to answer scientific questions relating to the operation and stability of solar cells and other electrochemical energy devices such as novel batteries. It should be possible to analyse a wide range of samples including conductors, semiconductors and insulators as well as samples, which might be sensitive to X-ray radiation.
Purpose of procurement
The aim of this tender is to purchase an X-Ray Photoelectron Spectrometer (XPS), which will be located at the 2MILab (Molecules and Materials at Interfaces Laboratory) facility at the CBH School at KTH – Royal Institute of Technology.
The instrument will be used in several different research activities and will provide open access to several Departments at KTH as well as external users, to extract chemical information by XPS.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afxxzmnspn&GoTo=Tender
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
09/12/2021 00:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
696,000.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Kratos Analytical Ltd.
Adresa poștală: Wharfside, Trafford Wharf Road,
Localitatea: Manchester
Codul poștal: M17 1GP
Țara: GBR
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.