Publications Office of the EU
Franţa-Toulouse: Lucrări de construcţii de canalizări de ape pluviale - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Franţa-Toulouse: Lucrări de construcţii de canalizări de ape pluviale

  • Publicată
    17/08/2016
  • Termenul-limită
    23/09/2016
  • Deschiderea ofertelor
    23/09/2016
  • Contract atribuit
    29/11/2016
  • Astăzi
    06/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Ville de Toulouse
Locul de executare
NUTS code: FRJ23 Haute-Garonne
Locația achizitorului
NUTS code: FRJ23 Haute-Garonne
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45232130 Lucrări de construcţii de canalizări de ape pluviale
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
1,519,798.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
16V079AO
Descriere

Création et l'aménagement des chambres de pompages et canalisations de rejet des réseaux d'eaux pluviales de la Ville ainsi que des ouvrages de protection contre les crues de la Garonne. Cet aménagement comporte les travaux suivants: Études d'exécution, préfabrication des caissons déversoirs à poser dans les parapets de digue, création de chambres génie-civil, création de canalisations de refoulement, raccordement aux ouvrages pluviaux existants, mise en sécurité des chambres. Appel d'offres ouvert soumis aux dispositions des articles 25-I.1º et 67 à 68 du décret nº 2016-360 du 25.3.2016.

Metoda de depunere
Electronic via:
http://www.marchespublics.toulouse-metropole.fr
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
23/09/2016 11:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
1,519,798.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: SCAM Travaux publics SAS Pour le groupement SCAM/Sogatrap
Adresa poștală: SCAM Travaux publics SAS 16 RN 88
Localitatea: Garidech
Codul poștal: 31380
Țara: FRA
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.