Publications Office of the EU
Servicii de consiliere, planificare și achiziționare de spațiu, monitorizare și evaluare a acțiunilor de publicitate și comunicare ale orașului Zaragoza - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică textul tradus automat în limba de navigare

Servicii de consiliere, planificare și achiziționare de spațiu, monitorizare și evaluare a acțiunilor de publicitate și comunicare ale orașului Zaragoza

  • Publicată
    16/04/2025
  • Termenul-limită
    14/05/2025
  • Deschiderea ofertelor
    25/09/2025
  • Contract atribuit
    30/12/2025
  • Astăzi
    06/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Gobierno de Zaragoza
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: ES243 Zaragoza
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
79341200 Servicii de gestionare publicitară
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
1,636,363.63 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
0071604-24
Descriere

Servicii de consiliere, planificare și achiziționare de spațiu, monitorizare și evaluare a acțiunilor de publicitate și comunicare ale orașului Zaragoza

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
required
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
25/09/2025 09:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
Criteriu:
Tip: price
Descriere: 1. Condiciones económicas de descuentos aplicados en la compra de medios, según desglose de la cláusula 13.A.1 y el ANEXO X del PCAPE..
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 36
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 2. Comisión de agencia (% de remuneración que aplicarán las empresas por el cursado de cada una de las acciones contratadas en cada medio/soporte), según desglose de cláusula 13.A.2 del PCAPE..
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 8
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 3.a) Mejoras adicionales ofertadas al contrato: Servicio de adaptaciones de creatividad adicionales.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 2
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 3.b) Mejoras adicionales ofertadas al contrato: Servicio de formación al equipo de la Dirección General de Comunicación.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 2
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 3.c) Mejoras adicionales ofertadas al contrato: Perfil equipo adicional.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 2
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 3.d) Mejoras adicionales ofertadas al contrato: Agilidad en tiempos de respuesta.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 1
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 1 PROPUESTA TÉCNICA: Estrategia y desarrollo planteado justificando todas las acciones propuestas.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 17
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 2. PROPUESTA TÉCNICA: Públicos objetivos planteados, fuentes utilizadas y análisis realizado para establecerlos.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 8
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 3. PROPUESTA TÉCNICA: Selección de medios y/o soportes, justificando su idoneidad y los niveles de audiencia, notoriedad, cobertura y eficacia.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 12
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 4.1 PROPUESTA TÉCNICA. Plan de trabajo: Propuesta de organización y funcionamiento planteada.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 3
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 4.2 PROPUESTA TÉCNICA. Plan de trabajo: Modelo de informe de seguimiento y evaluación de campaña.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 3
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 5.1 PROPUESTA TÉCNICA: Fuentes oficiales del mercado publicitario que aporta el licitador adicionales a las requeridas en la cláusula 11.3 del PCAPE..
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 3
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: 5.2 PROPUESTA TÉCNICA:Herramientas de seguimiento, control, optimización y reporting.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 3
Valoarea estimată
1,636,363.63 EUR
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: AVANTE COMUNICACION, S.L.
Adresa poștală:
Localitatea: LAS MATAS
Codul poștal: 28290
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.