Publications Office of the EU
PL-Świerże Górne: Epuratoare electrostatice de aer şi de gaz - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PL-Świerże Górne: Epuratoare electrostatice de aer şi de gaz

  • Publicată
    03/11/2012
  • Termenul-limită
    10/12/2012
  • Deschiderea ofertelor
    10/12/2012
  • Contract atribuit
    06/02/2013
  • Astăzi
    31/08/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Informație indisponibilă
Locul de executare
NUTS code: PL921 Radomski
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
42514200 Epuratoare electrostatice de aer şi de gaz
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
27,000,000.00 PLN
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
26,368,000.00 PLN
Numărul de referință al procedurii
DZP-PT-2103-02/12
Descriere

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wymiana kompletnego elektrofiltru na bloku nr 8 w Enea Wytwarzanie S.A. na elektrofiltr o stężeniu zapylenia spalin ≤ 30 mg/Nm3 wraz z układem odpopielania i przynależnymi kanałami spalin z układami opomiarowania, sterowania, zabezpieczeń i zasilania elektrycznego oraz wykonanie adaptacji istniejącej części budowlanej, składającej się na jedną całość użytkową z elektrofiltrem. Wymiana obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, dostawę kompletu urządzeń i materiałów, demontaż starych i montaż nowych urządzeń i wyposażenia, rozruch, szkolenie załogi, przekazanie do eksploatacji wraz z kompletem dokumentacji powykonawczej, DTR oraz instrukcją eksploatacji całego Elektrofiltru, jak i poszczególnych urządzeń.

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Anunțul presupune un contract de achiziție publică
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
10/12/2012 12:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
27,000,000.00 PLN
Valoare contractată finală
26,368,000.00 PLN
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: RAFAKO S.A.
Adresa poștală: Ul. Łąkowa 33
Localitatea: Racibórz
Codul poștal: 47-400
Țara: POL
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.