Publications Office of the EU
Gestionarea pădurilor - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică textul tradus automat în limba de navigare

Gestionarea pădurilor

  • Publicată
    17/10/2025
  • Termenul-limită
    23/10/2025
  • Deschiderea ofertelor
    24/10/2025
  • Contract atribuit
    01/01/2026
  • Astăzi
    02/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Mölndals stad
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: SE232 Västra Götalands län
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
77231300 Servicii de administrare a pădurilor
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
16,000,000.00 SEK
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de loturi
3
Numărul de referință al procedurii
KS 596/2025
Descriere

Misiunea include gestionarea, planificarea și consilierea și este responsabilă de punerea în aplicare a măsurilor pentru exploatațiile forestiere ale orașului Mölndal. Furnizorul gestionează terenurile forestiere ale orașului în conformitate cu principiile durabile și cu obiectivele pe termen lung privind biodiversitatea, valorile sociale și activitățile în aer liber. Administrația se desfășoară în consultare cu municipalitatea. Comisia include, de asemenea, elaborarea unui nou plan de gestionare a pădurilor. Orașul Mölndal deține în prezent aproximativ 3.300 ha de pădure. Administratorul forestier ales răspunde de gestionarea exploatațiilor forestiere ale orașului Mölndal în conformitate cu direcția strategică stabilită în „Strategia pentru exploatațiile forestiere ale orașului Mölndal”. Strategia va ghida gestionarea și dezvoltarea pădurilor din oraș. Administratorul forestier se consultă în mod activ cu orașul Mölndal pentru a se asigura că gestionarea pădurilor respectă obiectivele și orientările orașului. A se vedea anexa 2, Strategia pentru exploatațiile forestiere ale orașului Mölndal.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=69140&GoTo=Tender
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=69140&GoTo=Tender
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
24/10/2025 00:00
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.