Publications Office of the EU
Prestations de formation en anglais (cours collectifs en présentiel ou en distantiel) pour le CEA Grenoble (site de Grenoble et site de l’INES situé au Bourget du Lac) - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Prestations de formation en anglais (cours collectifs en présentiel ou en distantiel) pour le CEA Grenoble (site de Grenoble et site de l’INES situé au Bourget du Lac)

  • Publicată
    31/03/2025
  • Termenul-limită
    28/04/2025
  • Contract atribuit
    01/08/2025
  • Astăzi
    04/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Commissariat à l'énergie atomique et aux énergies alternatives
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: FRK24 Isère
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
80580000 Organizare de cursuri de limbi străine
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
1.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
AOO-B25-00141-FL
Descriere

Le CEA souhaite réaliser des prestations de formation en anglais (cours collectifs en présentiel ou en distanciel) pour le CEA Grenoble (site de Grenoble et site du Bourget du Lac). Les formations sont sous la forme des 4 modules suivants : - Formule 1 « Communication quotidienne dans le contexte professionnel », durée 46 heures, - Formule 2 « Animation, présentation et négociation en anglais », durée 24 heures, - Formule 3 « Rédaction professionnelle en anglais », durée 24 heures, - Formule 4 « Anglais intensif », durée 37,5 heures (sur une semaine) en présentiel ou 20 heures en distanciel Une partie des prestations de formation est réalisée sur le site du CEA, l’autre partie étant réalisée dans les locaux du prestataire. Durée ferme de 3 ans + 1 prolongation éventuelle d'une année, soit 4 ans maximum. Démarrage des prestations du marché: 01/01/2026 Volume annuel des prestations (donné à titre indicatif et non engageant pour le CEA) : 7 sessions pour la formule 1 (dont 1 ou 2 sessions sur le site du Bourget du Lac), 2 sessions pour la formule 2, 1 session pour la formule 3 et 7 sessions pour la formule 4. Des options sont précisées dans le dossier de consultation.

Metoda de depunere
Electronic via:
www.marchespublics.gouv.fr
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
www.marchespublics.gouv.fr
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Metoda de atribuire
Criteriu:
Tip: price
Descriere: Le prix n'est pas le seul critère d'attribution et tous les critères sont énoncés uniquement dans les documents de la consultation.
Ponderare (procentaj, valoare exactă):
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
1.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: CCI Formation Grenoble
Adresa poștală:
Localitatea: Grenoble Cedex
Codul poștal: 38000
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.