Publications Office of the EU
Germania-Elmshorn: Lucrări de construcţii de clădiri - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

Germania-Elmshorn: Lucrări de construcţii de clădiri

  • Publicată
    04/07/2012
  • Termenul-limită
    15/08/2012
  • Contract atribuit
    30/04/2013
  • Astăzi
    05/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Kreisverwaltung Pinneberg
Locul de executare
NUTS code: DEF09 Pinneberg
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45210000 Lucrări de construcţii de clădiri
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
24,000,000.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Der Kreis Pinneberg realisiert eine umfassende Neugestaltung der Beruflichen Schule des Kreises Pinneberg in Pinneberg mit ca. 12 300 m² BGF im Rahmen einer modifizierten Öffentlich-Privaten Partnerschaft (ÖPP). Hierfür werden Planungs-, Abriss- und Neubauarbeiten durchgeführt. Das Projekt wird schlüsselfertig von einem Generalunternehmer realisiert. Der Generalunternehmer übernimmt zudem eine verlängerte Mängelhaftung für den Bau über 10 Jahre und für die technische Gebäudeausrüstung über 5 Jahre. Ebenfalls übernommen wird die Vollwartung, welche als Option ausgeschrieben worden war.

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Anunțul presupune un contract de achiziție publică
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
24,000,000.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Ed. Züblin AG
Adresa poștală: Carsten-Dreßler-Straße 16
Localitatea: Bremen
Codul poștal: 28279
Țara: DEU
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.