Publications Office of the EU
Moldova-Chișinău: Servicii de securitate pentru Delegația UE în Republica Moldova - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Moldova-Chișinău: Servicii de securitate pentru Delegația UE în Republica Moldova

  • Publicată
    20/01/2017
  • Termenul-limită
    02/03/2017
  • Contract atribuit
    22/08/2017
  • Astăzi
    31/08/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
Uniunea Europeană, Delegation of the European Union to the Republic of Moldova
Locul de executare
NUTS code: Other or Not Specified
Locația achizitorului
NUTS code: Other or Not Specified
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
79710000 Servicii de siguranţă
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
740,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
331,426.09 EUR
Numărul de referință al procedurii
EEAS-549-DELMDAC-SER-FWC.
Descriere

Autoritatea contractantă intenționează să încheie un contract-cadru de servicii pentru prestarea de servicii de securitate și de închiriere, instalare și monitorizare de alarme. Serviciile principale care urmează să fie prestate sunt:
— controlul accesului vizitatorilor în clădirile ocupate de delegație și de o parte a personalului acesteia, inclusiv birouri și anexe, reședința șefului delegației și locuințele membrilor personalului expatriat;
— verificarea tuturor genților, inspectarea corespondenței, livrărilor și pachetelor înainte de a fi introduse în sediu;
— asigurarea supravegherii generale a acestor clădirii;
— stabilirea de legături regulate între locațiile aflate sub supraveghere prin intermediul unor patrule regulate efectuate de o patrulă mobilă și verificări radio periodice între biroul central și diferitele locații;
— monitorizarea alarmelor și acordarea de asistență persoanelor aflate în pericol prin intermediul unei patrule mobile;
— instalarea și întreținerea de alarme și/sau de echipamente de securitate în locuințele personalului expatriat („butoane de panică”).

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Den Europæiske Union, Delegation to the Republic of Moldova
Adresa poștală: 12, Kogalniceanu street
Localitatea: Chisinau
Codul NUTS: 00
Codul poștal: MD-2001
Țara: MDA
Adresa principală: https://eeas.europa.eu/delegations/moldova_en
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu single operator
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
740,000.00 EUR
Valoare contractată finală
331,426.09 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Societatea Comerciala Media Monitoring S.R.L.
Adresa poștală: Colina Puskin Street, No 4
Localitatea: Chisinau
Codul poștal: 2005
Țara: MDA
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.