Publications Office of the EU
Danemarca-Frederiksberg: Servicii bancare şi de investiţii - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Danemarca-Frederiksberg: Servicii bancare şi de investiţii

  • Publicată
    24/08/2017
  • Termenul-limită
    25/09/2017
  • Deschiderea ofertelor
    25/09/2017
  • Contract atribuit
    01/05/2018
  • Astăzi
    05/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Ministry of Taxation
Locul de executare
NUTS code: DK011 Byen København
Locația achizitorului
NUTS code: DK011 Byen København
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
66100000 Servicii bancare şi de investiţii
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
9,000,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
4,900,000.00 EUR
Vă rugăm să consultați fiecare lot pentru detalii
Numărul de loturi
2
Numărul de referință al procedurii
2017-2466
Descriere

Lønmodtagernes Dyrtidsfond (“LD”) conducted an open procedure regarding Fund Management Services and Depository Services as announced in Contract Notice 2017/S 161-332360. Unfortunately, LD had to cancel this tender procedure, cf. Contract Notice 2017/S 193-396530, as all received tenders were considered non-compliant and “irregular. LD continued the procedure as a negotiated procedure cf. Section 61, 1) nº 2 of the Public Procurement Act and the negotiations have been conducted based on the same tender material. Thus, the object of the tender was to contract with a Fund Manager and a Depositary Bank (Global Custodian) regarding the fund management services and depositary services, respectively, of KLD’s assets. Nykredit Porteføljeadministration A/S and J.P. Morgan Europe, Copenhagen Branch, filial af J.P. Morgan Europe Limited, Storbritannien, has been awarded the contracts, and the contracts have been signed after the expiry of a 10 day standstill period.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Lønmodtagernes Dyrtidsfond
Numărul de înregistrare național: 61552812
Adresa poștală: Dirch Passers Allé 27, 2. sal
Localitatea: Frederiksberg
Codul NUTS: DK011
Codul poștal: 2000
Țara: DNK
Persoană de contact: Michael Steen
Adresa principală: http://www.ld.dk
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu single operator
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
25/09/2017 13:00
Locul de executare
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.