Publications Office of the EU
România-Cluj-Napoca: Închiriere de vehicule industriale cu şofer - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

România-Cluj-Napoca: Închiriere de vehicule industriale cu şofer

  • Publicată
    20/04/2022
  • Termenul-limită
    05/05/2022
  • Deschiderea ofertelor
    05/05/2022
  • Contract atribuit
    23/08/2023
  • Astăzi
    02/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin D.R.D.P Cluj
Locul de executare
NUTS code: RO113 Cluj
Locația achizitorului
NUTS code: RO113 Cluj
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
60182000 Închiriere de vehicule industriale cu şofer
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
6,400,000.00 RON
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
181,442,394.00 RON
Vă rugăm să consultați fiecare lot pentru detalii
Numărul de loturi
8
Numărul de referință al procedurii
16054368/2022/1209/4/1+2
Descriere

Servicii de inchiriere utilaje pentru Sectia Productie a DRDP Cluj - Acord Cadru 2 ani
Valoare minima 103.240,00 lei fara TVA
Valoare maxima 6.400.000,00 lei fara TVA , din care:
Lot 1 -valoare min – 6.400 lei fara TVA -max – 1.850.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 425.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 500.000 lei fara TVA
Lot 2 -valoare min – 3.600 lei fara TVA – max – 180.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 33.750 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 67.500 lei fara TVA
Lot 3-valoare min – 2.560 lei fara TVA – max – 320.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 64.000,00 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 96.000,00 lei fara TVA
Lot 4-valoare min – 4.240 lei fara TVA – max – 238.500 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 53.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 79.500 lei fara TVA
Lot 5-valoare min – 5.000 lei fara TVA – max – 345.700 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 70.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 100.000 lei fara TVA
Lot 6-valoare min – 39.000 lei fara TVA – max – 975.500 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 195.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 292.500 lei fara TVA
Lot 7 valoare min – 18.440 lei fara TVA – max – 1.290.800 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 276.600 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 368.800 lei fara TVA
Lot 8-valoare min – 24.000 lei fara TVA – max – 1.200.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 240.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 360.000 lei fara TVA
Cantitatile minime si maxime aferente acordului-cadru se regasesc ca Anexa la documentatia de atribuire/Caiet de Sarcini.
Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin. 7 din Legea 98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala.
A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
*Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin D.R.D.P Cluj
Numărul de înregistrare național: 16054368
Adresa poștală: Strada: DECEBAL 128
Localitatea: Cluj-Napoca
Codul NUTS: RO113
Codul poștal: 400205
Țara: ROU
Persoană de contact: Serviciul Achizitii
Adresa principală: www.drdpcluj.ro
Ofertele pot fi depuse
Submission for one lot only
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu single operator
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
05/05/2022 15:00
Locul de executare
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.