Publications Office of the EU
Germania-Baden-Baden: Echipament şi accesorii pentru computer - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Germania-Baden-Baden: Echipament şi accesorii pentru computer

  • Publicată
    12/05/2021
  • Termenul-limită
    07/06/2021
  • Deschiderea ofertelor
    08/06/2021
  • Astăzi
    04/09/2026
Statut
Depuneri încheiate
Tipul de contract
Supplies
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
Südwestrundfunk
Locul de executare
NUTS code: DE121 Baden-Baden, Stadtkreis
Locația achizitorului
NUTS code: DE121 Baden-Baden, Stadtkreis
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
30200000 Echipament şi accesorii pentru computer
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
2,200,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
EU-I/T 1/2021
Descriere

Die öffentlich-rechtlichen Rundfunkanstalten sind zur Erfüllung ihrer Aufgaben auf eine leistungsfähige und funktionierende IT-Infrastruktur im Sendungs- und Produktionsbereich zwingend angewiesen. Hierzu gehören auch Industrierechner im 19“ Format, die überwiegend für den direkten Einbau in die Sende- und Produktionsstudios bzw. über KVM-Lösungen in zentrale Geräteräume der einzelnen Rundfunkanstalten aber auch für andere Aufgaben vorgesehen sind. Die Industrierechner 19“ befinden sich im 24/7-Dauereinsatz und stellen sende- und produktionsrelevante Anwendungen bereit. Dieser Umstand erfordert ein hohes Maß an Zuverlässigkeit und Verfügbarkeit für die zu beschaffenden Industrierechner im 19“ Format.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Südwestrundfunk
Adresa poștală: Einkauf IT/Technik, Hans-Bredow-Straße,
Localitatea: Baden-Baden
Codul NUTS: DE121
Codul poștal: 76530
Țara: DEU
Adresa principală: www.swr.de
Electronic via:
https://it-vergabe.eu/vergabe/angebot/44057d75571eb97c7b79658b8be291ec
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu single operator
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
08/06/2021 09:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
2,200,000.00 EUR
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Informație indisponibilă
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.