Publications Office of the EU
Austria-Viena: Lucrări de construcţii de tuneluri, puţuri şi pasaje subterane - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Austria-Viena: Lucrări de construcţii de tuneluri, puţuri şi pasaje subterane

  • Contract atribuit
    06/12/2010
  • Astăzi
    06/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
OEBB Infrastruktur AG
Locul de executare
NUTS code: AT22 Steiermark
Locația achizitorului
NUTS code: AT130 Wien
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45221200 Lucrări de construcţii de tuneluri, puţuri şi pasaje subterane
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
766,824,017.07 EUR
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Koralmbahn Graz – Klagenfurt: Baulos KAT2 – Tunnel und Freistrecke Km 32,350 – Km 63+200 (Gleis 1, Südröhre), Km 61+000 (Gleis 2, Nordröhre) Tunnelröhren in offener und geschlossener Bauweise einschließlich Querschläge, Lüftungsbauwerke und Nothaltestelle untertage, Anlagen für Baulogistik (Bauschacht, Logistikstollen, Montagekavernen).

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Not applicable
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
Not applicable
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
766,824,017.07 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: ARGE Koralmtunnel – KAT02 STRABAG AG / Jäger BAU GmbH
Adresa poștală:
Localitatea: Wien
Codul poștal:
Țara: AUT
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.