Publications Office of the EU
Ungaria-Budapesta: Servicii de testare, analiză şi consultanţă tehnică - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ungaria-Budapesta: Servicii de testare, analiză şi consultanţă tehnică

  • Publicată
    31/08/2021
  • Termenul-limită
    19/10/2021
  • Contract atribuit
    25/01/2022
  • Astăzi
    04/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Digitális Jólét Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Locul de executare
NUTS code: HU331 Bács-Kiskun
Locația achizitorului
NUTS code: HU110 Budapest
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
71600000 Servicii de testare, analiză şi consultanţă tehnică
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
107,253,000.00 HUF
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
103,100,000.00 HUF
Numărul de referință al procedurii
EKR000759292021
Descriere

A beszerzés tárgya a GINOP-3.1.6-20-2021-00001 kiemelt projektben „Közvilágítási infrastruktúrán alapuló 5G kiscellás tesztkörnyezet létesítési és működési tapasztalatainak vizsgálata tesztkörnyezet biztosítása révén az alábbiakban és a jelen hirdetmény II.2.4) pontjában részletezettek szerint:
1. részfeladat (mérföldkő):
- 5G kiscellás tesztkörnyezet megvalósítása - Előkészítés; 5G kiscellás tesztkörnyezet megvalósítása - Implementálás:
Működő 5Gs mobilszolgáltatás elérését tevő nyilvános hálózat, amely megfelel az alábbi elvárásoknak:
- Legalább 1 - 3 db, minimum 3 méter magas közvilágítási infrastruktúrán (pl.: kandelláber) folyamatos áramellátás biztosítása a rádiós eszközök működésének folytonossága érdekében
- A közvilágítási infrastruktúrán több mobilszolgáltató kiszolgálására alkalmas 5G rádiós eszköz elhelyezése, ahol a rádiós eszköz mikró cellás, integrált antennával rendelkező egység, amely támogatja a 2x100MHz NR vivőt és a RAN megosztást (sharing) valamint villamos teljesítés igénye minimum 130W/rádiós egység
- A közvilágítási infrastruktúra és a mobil hálózat első aggregációs pontja között legalább 400 Mbps, de akár gigabites sávszélességű adatátvitelre is alkalmas optikai sötétszál biztosítása, szükséges esetben CWDM/DWDM szűrők technológia alkalmazása;
- Kiépítendő hálózat magas szintű rendszerterveinek (HLD) elkészítése és az ahhoz szükséges tervezési kompetencia biztosítása. A létesítendő aktív (RRU, BBU) és passzív infrastruktúra elemek (antennák, optikai sötétszál, oszloptest, tartószerkezetek, optikai passzív szűrők stb.) az eredeti funkciók ellátását, így különösen a közvilágítási feladatok biztosítását, rendes működését nem zavarhatják. Az érintett infrastruktúrák zavartalan működése érdekében, illetve a kivitelezési és üzemeltetési és hibaelhárítási munkálatai során szükség lehet feszültség alatti munkavégzésre (FAM).
- A létesített 5G-s mobil rádiós hálózat legalább 12 500 m2 területen lehetővé teszik, az 3400-3800 MHz TDD sávban 5G mobil rádiótelefonos szolgáltatás nyújtását.
- A teszt környezetet az üzemeltetés időszaka után olyan mértékig kell visszabontani és az eredeti állapotot helyre állítani, amilyen mértékig azt a közvilágítási infrastruktúra üzemeltetője és a HÉSZ előírja.
Ajánlatkérő rögzíti, hogy az 1. mérföldkő tekintetében a Műszaki leírásban részletezett tervek elkészítése, illetve az engedélyek beszerzése a nyertes ajánlattevő feladatát képezi.
2. részfeladat (mérföldkő):
- Összefoglaló tanulmány a tesztkörnyezet kialakításának tapasztalatairól, megvalósítása során kialakított együttműködésekről, mely megfelel az alábbi elvárásoknak:
- Helyszín kiválasztásakor figyelembe vett tényezők dokumentálása
- Helyszínválasztás szakmai indoklása és a jövőbeli helyszínválasztási folyamat számára ajánlás megfogalmazása
- Pilot megvalósításhoz szükséges kompetenciaterületek azonosítása, ide értve az esetlegesen érintett társterületek Pl. közvilágítási infrastruktúra, optikai hálózat, mobilhálózat, városrendezési elvek stb.
- Közvilágítási infrastruktúra alkalmazása esetén az állandó villamos-energia ellátásra tett műszaki megoldási javaslatok felsorakoztatása. Alternatív megoldási javaslatok összehasonlítása.
- Az adott helyszínen rendelkezésre álló, elérhető közvilágítási infrastruktúrának (pl. kandeláber) állékonyságának megerősítési lehetőségeinek feltérképezése
- Új típusú kandeláber telepítésével fellépő pozitív externáliák vizsgálata. Például E-töltő, városi kamerarendszer vagy fényreklám telepítésének lehetőségeinek vizsgálata
- Kiválasztott infrastruktúra elemek tulajdonosi körének tisztázása.
- Szükséges rádiós tervezés és NMHH engedélyeztetés
- Helyi Építési Szabályzattal, illetve a településképi rendelettel való összeegyeztethetőség vizsgálata, szükség esetén harmonizációs lehetőségeinek feltérképezése (Városképbe való illeszkedés)
- Szükséges optikai hálózat tervezése és engedélyeztetése mind NMHH, mind önkormányzat irányába
Folytatás a hirdetmény II.2.4) pontjában.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Digitális Jólét Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Numărul de înregistrare național: 23733251241
Adresa poștală: Naphegy Tér 8.
Localitatea: Budapest
Codul NUTS: HU110
Codul poștal: 1016
Țara: HUN
Persoană de contact: Göttlinger Anita
Adresa principală: https://djnkft.hu/
Electronic via:
https://ekr.gov.hu/portal/kozbeszerzes/eljarasok/EKR000759292021/reszletek
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Verificați documentele asociate pentru detalii
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
107,253,000.00 HUF
Valoare contractată finală
103,100,000.00 HUF
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: AH NET Távközlési Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Adresa poștală: Róbert Károly Körút 59
Localitatea: Budapest
Codul poștal: 1134
Țara: HUN
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.