Publications Office of the EU
Programm Etzelwerk - Bauherrenunterstützung (Los 158) - SIA-Phasen 41 - 53 - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Programm Etzelwerk - Bauherrenunterstützung (Los 158) - SIA-Phasen 41 - 53

  • Publicată
    21/11/2024
  • Termenul-limită
    24/01/2025
  • Contract atribuit
    20/03/2025
  • Astăzi
    03/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
SBB CFF FFS Einkauf Bauprojekte Standort Bern
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: CH040 Zürich
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
71000000 Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
618,494.10 CHF
Numărul de referință al procedurii
cef29e75-5451-41f9-82e9-e08569a01ac3
Descriere

Nach Erhalt der neuen Konzession für das Pumpspeicherkraftwerk Etzelwerk im Jahr 2023 plant die SBB die Erneuerung der Kraftwerksanlagen, den Bau einer Dotieranlage und eines Dotierkraftwerks sowie diverse Umweltmassnahmen, insbesondere die ökologische Aufwertung der Region Sihlsee und der Bau einer Fischaufstiegshilfe bei Sihlhölzli. Das Mandat umfasst die Bauherrenunterstützung der SBB gemäss Dokument B1 Projekt- und Leistungsbeschrieb über die Phasen Ausschreibung SIA 41, Ausführungsprojekt SIA 51, Ausführung SIA 52 und Inbetriebnahme SIA 53 in allen oben erwähnten Projekten / Teilprojekten und übergeordneten Programmtätigkeiten. Für das Teilprojekt «Ökologische Aufwertung Region Sihlsee» umfasst das Mandat zusätzlich die Bauherrenunterstützung der SBB in den SIA Teilphasen 31 – 33

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: eu.europa.publications.PublicProcurement.electronic.submission.not-allowed
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Metoda de atribuire
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: Zuschlagskriterien
Ponderare (procentaj, valoare exactă):
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
618,494.10 CHF
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: DE_TMP Baumanagement AG
Adresa poștală:
Localitatea: Grenchen
Codul poștal: 2540
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.