Publications Office of the EU
Asigurarea desfășurării activităților legate de stabilirea cuantumului despăgubirilor pentru prejudiciile cauzate de funcționarea vehiculelor Ministerului Apărării - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică textul tradus automat în limba de navigare

Asigurarea desfășurării activităților legate de stabilirea cuantumului despăgubirilor pentru prejudiciile cauzate de funcționarea vehiculelor Ministerului Apărării

  • Publicată
    04/12/2024
  • Termenul-limită
    06/01/2025
  • Contract atribuit
    11/04/2025
  • Astăzi
    31/08/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Ministerstvo obrany
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
66518000 Servicii de brokeraj şi servicii de societăţi de asigurări
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
8,704,507.00 CZK
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Obiectul contractului de achiziții publice sunt activitățile care asigură stabilirea cuantumului corect, exprimat în termeni monetari, al despăgubirii pentru prejudiciile cauzate de exploatarea vehiculelor Ministerului Apărării în ceea ce privește scutirea de la asigurarea de răspundere civilă în temeiul secțiunii 7 alineatul (1) litera (c) punctul 2 din Legea nr. 30/2024 privind asigurarea de răspundere civilă auto, cu modificările ulterioare, și anume identificarea (verificarea) și justificarea cererilor persoanelor prejudiciate de exploatarea vehiculelor scutite de la Ministerul Apărării în cazul în care prejudiciul a fost cauzat pe teritoriul Republicii Cehe, inclusiv gestionarea agendei aferente.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://nen.nipez.cz/Zadavaci_postup/N006-24-V00037931
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://nen.nipez.cz/Zadavaci_postup/N006-24-V00037931
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Metoda de atribuire
Výše procentního bodu z celkové vyplacené náhrady újmy (škody) v jednotlivém případě konkrétní škodní události pro případ celkové vyplacené újmy (škody) ve výši do 100 000 Kč (včetně).
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
8,704,507.00 CZK
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Adresa poștală:
Localitatea: Praha 8
Codul poștal: 18000
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.