Publications Office of the EU
Livrări succesive de fructe și legume către școli și instituții de învățământ care oferă nutriție colectivă copiilor din districtul Ursynów din capitala Varșoviei. - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

- indică textul tradus automat în limba de navigare

Livrări succesive de fructe și legume către școli și instituții de învățământ care oferă nutriție colectivă copiilor din districtul Ursynów din capitala Varșoviei.

  • Publicată
    29/10/2025
  • Termenul-limită
    28/11/2025
  • Deschiderea ofertelor
    28/11/2025
  • Contract atribuit
    14/01/2026
  • Astăzi
    02/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Supplies
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Ursynów m.st. Warszawy
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: PL911 Miasto Warszawa
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
03221000 Legume
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
2,890,179.30 PLN
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
2,897,422.80 PLN
Numărul de referință al procedurii
DBFO-XII-DAZ.4660.14.2025
Descriere

1. Obiectul contractului îl constituie livrările succesive de legume și fructe destinate școlilor și instituțiilor de învățământ care asigură o alimentație colectivă pentru copiii din districtul Ursynów al capitalei Varșoviei, care corespund standardelor de comercializare (industriale) detaliate din punct de vedere calitativ și standardului general de comercializare specificat în legislația aplicabilă. 2. O descriere detaliată a obiectului contractului este inclusă în formularul de preț, care este anexa 3 la ZLS. 3. Partea ordonatoare solicită ca executarea obiectului contractului să fie după cum urmează: 1) de la locul de depozitare/depozitare a produselor care fac obiectul contractului, avand prezenta hotarare emisa de autoritatea competenta a Inspectoratului Sanitar de Stat privind autorizarea instalatiei/depozitului supus controlului oficial al autoritatilor Inspectoratului Sanitar de Stat in domeniul: în cazul în care contractantul este producător, producție, depozitare, ambalare și comercializare de produse agroalimentare sau (b) în cazul în care contractantul nu este producător, depozitare, ambalare și comercializare de produse agroalimentare; 2) folosind cel puțin 3 (în cuvinte: trei) mijloacele de transport care îndeplinesc cerințele sanitare, în conformitate cu Legea privind siguranța alimentară și nutrițională, documentate prin decizii sau certificate în vigoare sau avize emise de autoritatea competentă a Inspectoratului Sanitar de Stat privind respectarea de către mijloacele de transport a cerințelor necesare asigurării igienei în comerțul cu produse alimentare în ceea ce privește adaptarea la transportul produselor alimentare; Autoritatea contractantă solicită ca documentele în cauză să conțină informații privind numărul de înmatriculare al mijlocului de transport la care se referă. 4. Autoritatea contractantă solicită contractantului să furnizeze o garanție de calitate pentru obiectul contractului livrat. Prin intermediul unei „garanții de calitate”, se recunoaște că termenul de valabilitate al produselor livrate la sediul clientului va fi de cel puțin: 1) Pentru fructe și legume - 5 zile de la data fiecărei livrări 2) Pentru fructe de sezon - 2 zile de la data fiecărei livrări. 5. Legumele și fructele ar trebui să fie: a) sănătos (fără semne de putregai și mucegai), fără dăunători și daune cauzate de aceștia, nu ofilit, curat, nu deteriorat; culoarea tipică a soiului; un gust, un gust rezidual sau un miros străin inacceptabil; uniformitatea ambalajului în ceea ce privește originea, calitatea, dimensiunea și, în măsura posibilului, maturitatea și dezvoltarea; produsele ar trebui transportate în ambalaje destinate acestui scop, fabricate din materiale care intră în contact cu alimentele, nedeteriorate, neînmuiate, fără urme de mucegai și mirosuri străine. Cerințele de calitate pentru legume și fructe sunt prevăzute în Legea privind calitatea comercială a produselor agroalimentare din 21 decembrie 2000 (Monitorul Oficial 2023, punctul 1980). Cerințele de calitate pentru cartofii comestibili sunt stabilite în Regulamentul Ministrului Agriculturii și Dezvoltării Rurale din 19 octombrie 2003 (Monitorul Oficial 2020, pct. 371). 6. Partea ordonatoare solicită contractantului care livrează produsele comandate să asiste la descărcarea acestora în locul indicat de partea ordonatoare și să fie prezent la verificarea conformității produselor cu comanda. 7. Persoanele care efectuează livrarea trebuie să dețină un certificat medical în vigoare în scopuri sanitare și epidemiologice, pe care îl prezintă la cererea părții ordonatoare. 8. Livrările se vor face în zilele lucrătoare. 9. Livrările către fiecare dintre destinatari vor fi efectuate de până la 3 ori pe săptămână. 10. Partea ordonatoare solicită ca comanda să fie efectuată în conformitate cu termenii și condițiile descrise în proiectul de dispoziții ale contractului, care constituie anexa nr. 12 la ZLS.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://dbfo-ursynow.ezamawiajacy.pl/pn/dbfo-ursynow/demand/243194/notice/public/details
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://dbfo-ursynow.ezamawiajacy.pl/pn/dbfo-ursynow/demand/243194/notice/public/details
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
28/11/2025 09:15
Locul de executare
Codul CPV
Metoda de atribuire
Criteriu:
Tip: price
Descriere: W kryterium cena brutto ocenianym ofertom zastanie przyznane maksymalnie 60 pkt.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 60
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: W kryterium termin dostawy (T) ocenianym ofertom zostanie przyznane maksymalnie 30 punktów w następujący sposób: 1) 30 punktów za zaoferowanie trzech dostaw w tygodniu w godzinach od 6:30 do 8:30; 2) 10 punktów za zaoferowanie trzech dostaw w tygodniu w godzinach od 6:30 do 10:30; 3) 0 punktów za zaoferowanie trzech dostaw w tygodniu w godzinach od 6:30 do 15:00; - przy czym niedopuszczalne jest zaoferowanie mniejszej liczby dostaw niż trzy; w tygodniu lub w innych godzinach niż od 6:30 do 15:00 pod rygorem uznania oferty za niezgodną z opisem przedmiotu zamówienia i jej odrzuceniem.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 30
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: W kryterium termin wymiany (W) ocenianym ofertom zostanie przyznane maksymalnie 10 punktów w następujący sposób: 1) 10 punktów za zaoferowanie wymiany dostarczonych przez Wykonawcę wadliwych produktów w terminie 3 godzin od zgłoszenia konieczności wymiany; 2) 0 punktów za zaoferowanie wymiany dostarczonych przez Wykonawcę wadliwych produktów w terminie jednego dnia roboczego od zgłoszenia konieczności wymiany, w godzinach wskazanych przez Wykonawcę w kryterium termin dostawy (T); - przy czym niedopuszczalne jest zaoferowanie wymiany dostarczonych przez Wykonawcę wadliwych produktów w terminie dłuższym niż jeden dzień roboczy pod rygorem uznania oferty za niezgodną z opisem przedmiotu zamówienia i jej odrzuceniem.
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 10
Valoarea estimată
2,890,179.30 PLN
Valoare contractată finală
2,897,422.80 PLN
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO HANDLOWE MARCIN SELIGA
Adresa poștală:
Localitatea: Promna
Codul poștal: 26-803
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.