Publications Office of the EU
Franţa-Anse: Lucrări de amenajare a terenului - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

Franţa-Anse: Lucrări de amenajare a terenului

  • Publicată
    06/09/2014
  • Termenul-limită
    24/10/2014
  • Contract atribuit
    22/09/2016
  • Astăzi
    31/08/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Informație indisponibilă
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45111291 Lucrări de amenajare a terenului
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
20,000,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
24,543,000.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Concession d'aménagement pour la réalisation de la ZAC du Bordelan - concession passée en application des articles R.300-4 à R.300-10 du code de l'urbanisme.le contrat a pour objet de confier au concessionnaire qui devra assurer une part significative du risque économique la réalisation d'un pôle de développement mixte(économique et portuaire), tout en renforçant l'offre de loisirs et d'hébergement touristique existante. Le périmètre de l'opération est d'environ 66 hectares. Les biens nécessaires à l'opération sont cédés par la Commune d'Anse au concessionnaire pour un montant de 2 600 000 EUR. Le concessionnaire est chargé de préparer le dossier de réalisation de la ZAC, d'assurer l'ensemble des tâches de conduite et de gestion de l'opération, de réaliser toutes les études nécessaires à la mise en œuvre de l'opération,de réaliser les travaux d'aménagement et d'équipements (l'aménageur assure la maitrise d'ouvrage de l'opération), et de commercialiser les terrains viabilisés.

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Not applicable
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
Avant l'ouverture des négociations, la Commission d'aménagement émettra un avis sur les candidatures et les propositions des candidats. L'autorité concédante est libre d'engager toute discussion utile avec une ou plusieurs personnes ayant remis une proposition. Les discussions seront conduites par le président, dûment habilité par délibération du Comité syndical du 26.8.2014.a l'issue des discussions, il sera procédé à la saisine du Comité syndical aux fins de choix du candidat retenu.
Valoarea estimată
20,000,000.00 EUR
Valoare contractată finală
24,543,000.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Société d'équipement du Rhône et de Lyon
Adresa poștală: 4 boulevard Eugène Deruelle, CS 13312
Localitatea: Lyon
Codul poștal: 69427
Țara: FRA
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.