Publications Office of the EU
Regatul Unit-Londra: Sistem de monitorizare a pacienţilor - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Regatul Unit-Londra: Sistem de monitorizare a pacienţilor

  • Contract atribuit
    17/04/2020
  • Astăzi
    31/08/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Supplies
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Department of Health and Social Care
Locul de executare
NUTS code: UKI London
Locația achizitorului
NUTS code: UKI32 Westminster
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
33195000 Sistem de monitorizare a pacienţilor
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
282,218.15
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
282,218.00 GBP
Numărul de referință al procedurii
C25022
Descriere

This procurement was awarded in April 2020 for access to the ‘Medopad software as a service and Application’ for a pilot in two London NHS Trusts. The supplier was selected as they hold the IPR or provision of their remote system, mobile application. This was provided pro bono for the period 20 April 2020 to 31 December 2020 inclusive. However, DHSC had to purchase 20 000 Pulse Oximeters at pace to allocate to the Pilot's patients, and these were in short supply and high demand in April 2020, as a number of countries were rolling out a similar pilot scheme. DHSC agreed one-off supply contract for these Pulse Oximeters via Huma's supply chain to ensure stock was available immediately, and configured to meet the Pilot's specification.

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Not applicable
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
Lowest price
Valoarea estimată
282,218.15
Valoare contractată finală
282,218.00 GBP
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Huma Therapeutics Ltd
Adresa poștală: 13th Floor, Millbank Tower, 21-21 Millbank, Westminster
Localitatea: London
Codul poștal: SW1P 4QP
Țara: GBR
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.