Publications Office of the EU
GR-Atena: Lucrări de prevenire a inundaţiilor - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

GR-Atena: Lucrări de prevenire a inundaţiilor

  • Contract atribuit
    29/06/2012
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Informație indisponibilă
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45246400 Lucrări de prevenire a inundaţiilor
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
10,504,201.68
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
5,845,850.68 EUR
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Τα έργα που περιλαμβάνονται στην παρούσα εργολαβία είναι αντιπλημμυρικά έργα και έργα ανάσχεσης της διάβρωσης των ορεινών λεκανών για την προστασία των συλλεκτήρων και του λιμναίου περιβάλλοντος (ξερολιθιές, αναβαθμοί, φυτοτεχνικά έργα, συρματόφραγματα, διαμορφώσεις κοίτης και λοιπές παρεμβάσεις) εκτείνονται ανατολικά και βορειοανατολικά της λίμνης Κάρλας και έχουν αφετηρία από τα νότια τον οικισμό της Κάτω Κερασιάς και πέρας στα βόρεια τον οικισμό της Ανάβρας. Οι κύριοι οικισμοί που περιλαμβάνονται στην έκταση των έργων είναι αυτοί της Κάτω Κερασιάς, του Καλαμακίου,της Ανάβρας καθώς και βορειοδυτικά οι οικισμοί του Πλατυκάμπου, της Γλαύκης και της Μέλισσας οι οποίοι ανήκουν στους Νομούς Μαγνησίας και Λαρίσης.
Τα παραπάνω έργα διακρίνονται σε δύο επιμέρους ομάδες.
Ομάδα Α: Πεδινά Αντιπλημμυρικά έργα.
Ομάδα Β: Ορεινά Αντιπλημμυρικά έργα.
Συνοπτικά για την ομάδα Α ισχύουν τα ακόλουθα.
Τα πεδινά αντιπλημμυρικά έργα αφορούν συγκεκριμένα:
1) Tην διευθέτηση του χειμάρρου Άμυρου.
2) Την διευθέτηση του ρέματος της Ανάβρας.
3) Τα έργα του ρέματος οικισμού Ανάβρας που διέρχεται μέσα από τον οικισμό της Ανάβρας αποτελούν τη συνέχεια των έργων διευθέτησης του χ. Άμυρου εκ των ανάντη.
4) Τα έργα διαμόρφωσης σταθερής διατομής κοίτης του ρέματος Καλαμακίου
5) Τα έργα διαμόρφωσης διατομής κοίτης στον Κερασιώτη περιλαμβάνουν έργα εντός κοίτης αλλά και τα απαραίτητα συνοδά αντιπλημμυρικά έργα εκτός κοίτης.
6) Την κατασκευή μικρών φραγμάτων υπερχείλισης στην αρδευτική διώρυγα 2Δ και στις αποχετευτικές τάφρους 6Τ και 7Τ
7) Ένα ρουφράκτη στη τάφρο 7Τ
Συνοπτικά για την ομάδα Β ισχύουν τα ακόλουθα.
Τα Ορεινά Αντιπλημμυρικά έργα αφορούν συγκεκριμένα:
Φυτοτεχνικά – αντιδιαβρωτικά έργα σε ορεινές περιοχές των Νομών Λαρίσης και Μαγνησίας που περιλαμβάνουν τα παρακάτω:
1) Πρόκειται για φυτοτεχνικά έργα και μέτρα διαχείρισης με σκοπό την ίδρυση φυτοκοινωνιών ώστε να προστατευθούν οι επιφάνειες αυτές και να ρυθμισθεί η δίαιτα των ρεμάτων και να αξιοποιηθούν τα ύδατα και ο χειμαρρικός χώρος τους.
2) Έργα αργολιθοδομής (μικρού ύψους πεζούλες), πρόκειται για κατασκευή μικρών λιθοφραγμάτων σε μικρές χαραδρώσεις για την αποτροπή της αξονικής διάβρωσης και τη συγκράτηση φερτών υλών.
3) Έργα αναβαθμών, είτε από σκυρόδεμα ως φράγματα βάρους ύψους 2 μέτρων, από σκυρόδεμα, είτε από συρματόπλεκτα κιβώτια με ξερολιθιές - λίθους (σαρζανέτ).

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Not applicable
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Metoda de atribuire
Lowest price
Valoarea estimată
10,504,201.68
Valoare contractată finală
5,845,850.68 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Ηλιοχώρα ΑΕ
Adresa poștală: Μεσογείων 85
Localitatea: Αθήνα
Codul poștal: 115 26
Țara: GRC
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.