Publications Office of the EU
Belgia-Bruxelles: Sprijin financiar și contabil („FAST”) - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

Belgia-Bruxelles: Sprijin financiar și contabil („FAST”)

  • Publicată
    04/10/2022
  • Termenul-limită
    16/12/2022
  • Contract atribuit
    07/04/2023
  • Astăzi
    03/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
Comisia Europeană, Direcția Generală Buget (BUDG), BUDG.C.2 – Accounting
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: BE100 Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
79210000 Servicii de contabilitate şi de audit
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
220,000,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
660,000,000.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
BUDG/2022/OP/0009
Descriere

Prestare de servicii de consultanță și de asistență financiară și contabilă. Comisia Europeană aplică contabilitatea de angajamente la întocmirea conturilor sale anuale, respectă normele bazate pe standardele internaționale de contabilitate din sectorul public.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=11261
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu several operatori
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Verificați documentele asociate pentru detalii
Achizitori
Comitetul Economic și Social European
Agenția Uniunii Europene pentru Formare în Materie de Aplicare a Legii (CEPOL)
Întreprinderea comună pentru o aviație curată (CAJU)
Comitetul unic de rezoluție (SRB)
Agenția Executivă Europeană pentru Climă, Infrastructură și Mediu (CINEA)
Autoritatea Europeană pentru Valori Mobiliare și Piețe (ESMA)
Autoritatea Europeană pentru Siguranța Alimentară (EFSA)
Autoritatea Europeană de Asigurări și Pensii Ocupaționale (EIOPA)
Agenția Europeană pentru Poliția de Frontieră și Garda de Coastă (Frontex)
Comitetul European al Regiunilor
Institutul European de Inovare și Tehnologie (EIT)
Întreprinderea comună pentru căile ferate ale Europei (EU-RAIL)
Agenția Uniunii Europene pentru Cooperarea Autorităților de Reglementare din Domeniul Energiei (ACER)
Agenția Uniunii Europene pentru Azil (EUAA)
Agenția Uniunii Europene de Cooperare în Materie de Justiție Penală (Eurojust)
Agenția Executivă pentru Consiliul European pentru Inovare și IMM-uri (EISMEA)
Parlamentul European
Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital (HaDEA)
Agenția Uniunii Europene pentru Siguranță Aviației (AESA)
Agenția Europeană de Mediu (AEM)
European Schools (EURSC)
Agenția Uniunii Europene pentru securitatea cibernetică (ENISA)
Autoritatea Europeană a Muncii (ELA)
Centrul European pentru Dezvoltarea Formării Profesionale (Cedefop)
Agenția Executivă Europeană pentru Cercetare (REA)
Centrul European de Prevenire și Control al Bolilor (ECDC)
Agenția pentru Drepturi Fundamentale a Uniunii Europene (FRA)
Parchetul European (EPPO)
Agenția de sprijin pentru OAREC (Oficiul OAREC)
Întreprinderea comună pentru bioeconomia circulară în Europa (CBE JU)
Agenția Europeană pentru Gestionarea Operațională a Sistemelor Informatice la Scară Largă în Spațiul de Libertate, Securitate și Justiție (eu-LISA)
Fundația Europeană pentru Îmbunătățirea Condițiilor de Viață și de Muncă (Eurofound)
Agenția de Aprovizionare a Euratom (ESA)
Serviciul European de Acțiune Externă (SEAE)
Agenția Europeană pentru Controlul Pescuitului (EFCA)
Agenția Europeană pentru Medicamente (EMA)
Autoritatea Bancară Europeană (ABE)
Agenția Uniunii Europene pentru Căile Ferate (ERA)
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
220,000,000.00 EUR
Valoare contractată finală
660,000,000.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: EY Bedrijfsrevisoren/Réviseurs d’Entreprise BV/SRL
Adresa poștală: De Kleetlaan 2
Localitatea: Diegem
Codul poștal: 1831
Țara: BEL
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.