Publications Office of the EU
România-București: Motorină - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

România-București: Motorină

  • Publicată
    16/11/2021
  • Termenul-limită
    05/01/2022
  • Contract atribuit
    14/03/2022
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Supplies
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC SECTOR 2
Locul de executare
NUTS code: RO321 Bucureşti
Locația achizitorului
NUTS code: RO321 Bucureşti
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
09134200 Motorină
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
13,576,160.00 RON
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
42,721,207.56 RON
Vă rugăm să consultați fiecare lot pentru detalii
Numărul de loturi
2
Numărul de referință al procedurii
4266260-2021-8
Descriere

Se vor incheia doua acorduri-cadru: un acord-cadru pentru LOT 1 – Furnizare motorina vrac (inclusiv transportul la sediul achizitorului) si un acord-cadru pentru LOT 2 – Bonuri valorice – B.V.C.A. pentru achizitie carburanti. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/solicitarilor este 16 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare si va transmite raspunsul cu cel putin 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor sau solicitarilor de participare, conform art. 161 din Legea 98 /2016 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC SECTOR 2
Numărul de înregistrare național: 4266260
Adresa poștală: Strada: Electronicii, nr. 44
Localitatea: Bucuresti
Codul NUTS: RO321
Codul poștal: 023254
Țara: ROU
Persoană de contact: NICOLAE CROITORU
Adresa principală: www.adp2.ro
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu single operator
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Verificați documentele asociate pentru detalii
Locul de executare
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.