Publications Office of the EU
Lucrari de intretinere periodica -Straturi bituminoase foarte subțiri la rece (șlam 2 straturi)" pentru DRDP Cluj , Acord-cadru 4 ani - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Lucrari de intretinere periodica -Straturi bituminoase foarte subțiri la rece (șlam 2 straturi)" pentru DRDP Cluj , Acord-cadru 4 ani

  • Publicată
    26/01/2022
  • Termenul-limită
    24/02/2022
  • Deschiderea ofertelor
    24/02/2022
  • Contract atribuit
    19/09/2022
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin DRDP CLUJ
Locul de executare
NUTS code: RO113 Cluj
Locația achizitorului
NUTS code: RO113 Cluj
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45233251 Lucrări de reînnoire a îmbrăcămintei rutiere
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
16054368/2022/1767/C/CJ.
Descriere

Lucrari de intretinere periodica -Straturi bituminoase foarte subțiri la rece (șlam 2 straturi)" pentru DRDP Cluj, Acord-cadru 4 ani Cantitatile minime si maxime aferente acordului-cadru se regasesc ca Anexa la documentatia de atribuire/Caiet de Sarcini. Valoare estimata a acordului cadru pentru o perioada de 4 ani: Valoarea maxima a acordului cadru este de 52.750.000,00 lei fara TVA. Valoarea minima a acordului cadru este de 5.275.000,00 lei fara TVA. Frecvența și valoarea contractelor subsecvente care urmează șă fie atribuite: minim 1 contract subsecvent pe an și maxim 2 pe an. Valoarea celui mai mic contract subsecvent este de: 659.375,00 lei fără TVA. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de: 6.593.750,00 lei fără TVA. Limitele modificarilor la acordul-cadru vor fi in conformitate cu Legea 98/2016, si va respecta situatiile prevazute la art. 221 din Lege nr.98/2016. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin.(7) din Legea nr.98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art 221 alin. 1 lit e din Legea 98/2016, in sensul ca modificarile nu sunt substantiale. *Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin DRDP CLUJ
Numărul de înregistrare național: 16054368
Adresa poștală: Strada Decebal, nr. 128
Localitatea: Cluj-Napoca
Codul NUTS: RO113
Codul poștal: 400205
Țara: ROU
Persoană de contact: Serviciu Achizitii
Adresa principală: www.drdpcluj.ro
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu several operatori
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
24/02/2022 15:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: VIAROM CONSTRUCT
Adresa poștală: Strada intrarea glucozei, Nr. 37-39
Localitatea: Bucuresti
Codul poștal: 023828
Țara: ROU

Denumirea oficială: ROADMAX CONSTRUCT
Adresa poștală: Strada Bulevardul Mamaia, Nr. 50
Localitatea: Constanta
Codul poștal: 900590
Țara: ROU

Denumirea oficială: AEROCONS
Adresa poștală: Strada Tăşală Remus, martir, Nr. 5
Localitatea: Timisoara
Codul poștal: 300345
Țara: ROU

Denumirea oficială: AUTOPRIMA SERV S.R.L.
Adresa poștală: Strada Mamaia, Nr. 181 bis
Localitatea: Constanta
Codul poștal: 900565
Țara: ROU
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.