Publications Office of the EU
Franţa-Toulouse: Servicii de eliminare a deşeurilor toxice, cu excepţia deşeurilor radioactive şi a solurilor contaminate - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

Franţa-Toulouse: Servicii de eliminare a deşeurilor toxice, cu excepţia deşeurilor radioactive şi a solurilor contaminate

  • Publicată
    18/09/2019
  • Termenul-limită
    21/10/2019
  • Deschiderea ofertelor
    21/10/2019
  • Contract atribuit
    25/11/2019
  • Astăzi
    31/08/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
Toulouse Métropole
Locul de executare
NUTS code: FRJ23 Haute-Garonne
Locația achizitorului
NUTS code: FRJ23 Haute-Garonne
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
90523000 Servicii de eliminare a deşeurilor toxice, cu excepţia deşeurilor radioactive şi a solurilor contaminate
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
74,855.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
19c076ao
Descriere

Cette prestation comprend:
— la mise à disposition gratuite des conditionnements spécifiques adaptés aux besoins,
— le remplacement d'un container plein par un container vide,
— la collecte du container plein et son transport jusqu'au site de traitement,
— la prise en compte par un chimiste,
— le traitement des produits conformément à la réglementation en vigueur notamment l'arrêté du 3.10.2012 modifiant l'arrêté du 20.9.2002 et l'arrêté du 10.10.2012 modifiant l'arrêté du 30.12.2002,
— la fourniture d'un bordereau de suivi des déchets dangereux.
Il s'agit d'un accord-cadre à bons de commande sans minimum, ni maximum pour chacune des périodes et un opérateur économique. À titre indicatif, les commandes annuelles estimées sont de 35 000 EUR HT pour la Ville de Toulouse et 45 000 EUR HT pour Toulouse Métropole.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://www.agysoft.marches-publics.info
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu single operator
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
21/10/2019 14:00
Achizitori
Toulouse Métropole
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
74,855.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Triadis Services
Adresa poștală: 27 avenue Léon Jouhaux
Localitatea: Saint-Alban
Codul poștal: 31140
Țara: FRA
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.