Publications Office of the EU
Italia-Roma: Servicii de transport de colete - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

Italia-Roma: Servicii de transport de colete

  • Publicată
    01/03/2017
  • Termenul-limită
    26/04/2017
  • Contract atribuit
    21/10/2017
  • Astăzi
    03/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Federazione Medico Sportiva Italiana
Locul de executare
NUTS code: ITI43 Roma
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
60161000 Servicii de transport de colete
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
1,500,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

La Federazione Medico Sportiva Italiana è il soggetto incaricato per conto dello Stato, del CONI e delle Federazioni Sportive Nazionali e Internazionali (ai sensi della Legge 14.12.2000, n. 376 «Disciplina della tutela sanitaria delle attività sportive e della lotta contro il doping») di svolgere i controlli antidoping in occasione degli eventi sportivi organizzati sull'intero territorio nazionale.
I controlli in questione possono essere eseguiti in qualsiasi parte dell'Italia, in qualsiasi giorno dell'anno e in qualsiasi orario.
Funzionale all'esecuzione dei predetti controlli è l'attività di trasporto dei materiali (documenti e apparecchiature tecniche) necessari all'organizzazione e all'effettuazione dei controlli stessi, nonché dei campioni biologici (urine e/o sangue) prelevati a cura degli Ispettori Medici Doping Control Officers/Blood Control Officers (DCO/BCO) della Federazione Medico Sportiva Italiana.
Oggetto dell'appalto sono le attività di movimentazione e trasporto dei materiali (documenti o beni, sia a corpo, sia in uno o più colli) e dei campioni biologici di urine e/o sangue, necessari all'organizzazione e all'effettuazione delle predette attività di controllo antidoping disposti dalla FMSI.

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Anunțul presupune un contract de achiziție publică
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
Lowest price
Valoarea estimată
1,500,000.00 EUR
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: TNT Global Express SpA
Adresa poștală: Corso Giulio Cesare 268
Localitatea: Torino
Codul poștal: 10154
Țara: ITA
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.