Publications Office of the EU
Regatul Unit-Belfast: Lucrări de construcţii de clădiri pentru servicii sanitare - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Regatul Unit-Belfast: Lucrări de construcţii de clădiri pentru servicii sanitare

  • Contract atribuit
    22/11/2016
  • Astăzi
    05/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Belfast Health and Social Care Trust c/o CPD — Construction Division Health Projects
Locul de executare
NUTS code: UKN0 Northern Ireland
Locația achizitorului
NUTS code: United Kingdom
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45215100 Lucrări de construcţii de clădiri pentru servicii sanitare
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
10,000,000.00
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
9,283,000.00 GBP
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

The Project is for the provision of a new Non-Clinical Support Building on the Royal Hospitals Site, Belfast. The new building will be 4 storeys in height and will provide office accommodation, workshops, stores, staff facilities, and associated plant. A new service yard will also be provided to serve the building. Owing to the topography of the site, a portion of the lower ground floor will be a basement construction. This floor will also connect into existing below ground services ducts which serve the wider hospital site. The new building is to be constructed in the centre of an Acute Hospital site. Site clearance works will be required as a part of the project, along with the alteration/ diversion of critical hospital services including steam, power, data and medical gases. Site works will also include the construction of a new entrance plaza, retaining walls, fencing, gates and general soft landscaping.

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Not applicable
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
Lowest price
Valoarea estimată
10,000,000.00
Valoare contractată finală
9,283,000.00 GBP
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Felix O'Hare Co. Ltd
Adresa poștală: 88 Chancellors Road
Localitatea: Newry
Codul poștal: BT35 8NG
Țara: GBR
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.