Publications Office of the EU
Germania-Hamburg: Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

Germania-Hamburg: Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă

  • Publicată
    04/03/2020
  • Termenul-limită
    14/04/2020
  • Deschiderea ofertelor
    14/04/2020
  • Contract atribuit
    28/05/2020
  • Astăzi
    02/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
Berufsgenossenschaft für Gesundheitsdienst und Wohlfahrtspflege (BGW)
Locul de executare
NUTS code: DE6 Hamburg
Locația achizitorului
NUTS code: DE600 Hamburg
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
480,000.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
2020/05
Descriere

Die Auftraggeberin setzt übergreifend ein Modernisierungsprogramm auf, um die IT-Infrastruktur der Auftraggeberin zu modernisieren und den zukünftigen Herausforderungen anzupassen. Hierbei wird auch die existierende Softwarebereitstellung und Infrastruktur-Provisionierung im Rahmen der Modernisierung der IT-Infrastruktur der Auftraggeberin vollständig erneuert und überarbeitet. Bei der Auftraggeberin kommt das Werkzeug MS SCCM bei der Softwareverteilung zum Einsatz. Die Auftraggeberin plant die Erst- und Neuinstallation von Arbeitsplatzrechnern sowie die Bereitstellung von Dritt- oder weiterer Software für Arbeitsplatzrechner und Server weiter zu automatisieren. Zur Umsetzung des Projekts fallen sowohl Planungs-, Konzeptions- als auch Umsetzungsleistungen an. Diese Projektleistungen sollen an einen externen Dienstleister vergeben werden.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Berufsgenossenschaft für Gesundheitsdienst und Wohlfahrtspflege (BGW)
Adresa poștală: Pappelallee 33/35/37
Localitatea: Hamburg
Codul NUTS: DE600
Codul poștal: 22089
Țara: DEU
Adresa principală: http://www.bgw-online.de
Electronic via:
https://www.subreport.de/E44677529
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu single operator
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
14/04/2020 13:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
480,000.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Hays AG
Adresa poștală: Brandstwiete 1
Localitatea: Hamburg
Codul poștal: 20457
Țara: DEU
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.