Publications Office of the EU
„Execuție lucrări” în cadrul proiectului „Lucrări complementare” pentru obiectivul de investiții „Sistem de climatizare la parter și etaj – Sediu CJ Arad, Mun. Arad, B-dul Revoluției, nr. 81”. - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

„Execuție lucrări” în cadrul proiectului „Lucrări complementare” pentru obiectivul de investiții „Sistem de climatizare la parter și etaj – Sediu CJ Arad, Mun. Arad, B-dul Revoluției, nr. 81”.

  • Publicată
    02/09/2025
  • Termenul-limită
    06/10/2025
  • Deschiderea ofertelor
    06/10/2025
  • Contract atribuit
    04/06/2026
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Consiliul Judetean Arad
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: RO421 Arad
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45000000 Lucrări de construcţii
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
869,753.75 RON
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
865,675.50 RON
Numărul de referință al procedurii
3519941_2025_PAAPD1548113
Descriere

Imobilul propus în vederea realizării investiției ”Lucrări complementare” pentru obiectivul de investiții ”Sistem de climatizare la parter și etaj – Sediu CJ Arad, mun. Arad, B-dul. Revoluției, nr. 81”, este situat în municipiul Arad, B-dul Revoluției, nr. 81, înscris în CF Nr. 301566 – Arad, intravilan, nr. Cad. 301566, cu un singur corp de clădire C1, având destinația de construcție administrativă și social – culturală. Imobilul se află în patrimoniul public al județului Arad, fiind administrat de către Consiliul Județean Arad și este monument istoric clasat în Lista Monumentelor Istorice – LMI 2015 la poziția nr. 231, cod: AR-II-m-B-00552, conf. Ordinului Ministerului Culturii și Patrimoniului Național nr. 2828/2015. Funcțiunea principală a imobilului este cea de spații administrative-birouri, cu regim de inălțime D+P+E. Având în vedere vechimea aparatelor de aer condiționat aflate în cadrul imobilului, gradul ridicat de uzură și deteriorare al acestora, fiind depășite fizic și nefăcând față atunci când afară se înregistrează temperaturi mai ridicate, respectiv faptul că în unele birouri din imobilul menționat nu există nici o sursă de aer condiționat, creându-se un disconfort în desfășurarea activităților, se propune realizarea unui sistem de climatizare cu aparate noi și performante, necesare pentru crearea condițiilor normale de muncă și buna desfășurare a activităților personalului care își desfășoară activitatea în cadrul imobilului. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016,cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar termenul limită în care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor conf. Art. 161 din Lg 98/2016. •Autoritatea Contractantă îsi rezervă dreptul de a efectua modificări ale contractului conf. prevederilor art. 221 din Lg.98/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://www.e-licitatie.ro
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://www.e-licitatie.ro
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
06/10/2025 14:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
Pretul ofertei
Valoarea estimată
869,753.75 RON
Valoare contractată finală
865,675.50 RON
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: STANCIU IRRIGATION COMPANY
Adresa poștală:
Localitatea: Arad
Codul poștal: 310437
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.