Publications Office of the EU
PL-Żagań: Amenajare şi întreţinere de spaţii verzi - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

PL-Żagań: Amenajare şi întreţinere de spaţii verzi

  • Contract atribuit
    01/03/2012
  • Astăzi
    02/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Informație indisponibilă
Locul de executare
NUTS code: PL Polska
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
77310000 Amenajare şi întreţinere de spaţii verzi
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
2,179,539.93
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
ZP.271.25.2011
Descriere

1. Bieżące utrzymanie i konserwacja terenów zieleni stanowiących własność Gminy Żagań o statusie miejskim, na okres 3 lat od daty zawarcia umowy. Zakres usługi przewidzianej do wykonania w szczególności obejmuje:
1) prześwietlanie i cięcie pielęgnacyjne drzew,
2) oczyszczanie drzew z odrostów,
3) wycinka suchych i chorych drzew i krzewów,
4) odmładzanie skupin krzewów,
5) usuwanie wiatrołomów,
6) zakup, ustawienie i dekoracja choinek w okresie świątecznym,
7) likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci na terenach zieleni miejskiej,
8) dokarmianie ptactwa wodnego w okresie zimowym,
9) grabienie liści,
10) odtwarzanie pasów zieleni,
11) odtwarzanie alejek parkowych i ścieżek na terenach parków miejskich i zieleńców,
12) nasadzenia w gazonach i rabatach (kwiatów, krzewów i drzew),
13) pielenie, nawożenie i podlewanie rabat i gazonów,
14) oczyszczanie, przekopanie i spulchnianie ziemi na rabatach z roślinami wieloletnimi i na gazonach,
15) zakup sadzonek drzew i krzewów oraz wykonywanie nasadzeń,
16) zakładanie nowych trawników oraz koszenie trawników,
17) nawożenie, usuwanie chwastów, przycinanie i kształtowanie żywopłotów,
18) zebranie i usunięcie: skoszonych traw, zebranych liści, ściętych żywopłotów, gałęzi i innych zanieczyszczeń z terenów zielonych,
19) konserwacja i uzupełnianie ławek parkowych i pojemników na odpady (koszy) zlokalizowanych na terenach zielonych,
20) zabezpieczenie roślin wieloletnich przed sezonem zimowym.
Powierzchnia terenów zieleni stanowiącej własność Gminy Żagań o statusie miejskim stanowi około 20 ha.
2. Ponadto Wykonawca jest zobowiązany do:
1) prowadzenia prac związanych z utrzymaniem i konserwacją zieleni zlokalizowanej:
a) na cmentarzach wojennych w Żaganiu tj.:
— ul. Kożuchowska - dwa cmentarze Armii Radzieckiej,
— ul. Lotników Alianckich -cmentarz żołnierzy rosyjskich,
— ul. Lotników Alianckich - cmentarz STALAG VIIIC,
— ul. Kożuchowska - kwatera żołnierzy niemieckich z 1 wojny światowej zlokalizowana na cmentarzu komunalnym.
Razem 5 obiektów o ogólnej powierzchni ok.3 ha,
b) w lesie komunalnym - o powierzchni ok 104,9 ha,
c) w pasie drogowym dróg gminnych w Żaganiu.
2) opracowywania propozycji miesięcznych zakresów robót, w terminie do 25 dnia miesiąca poprzedzającego dany miesiąc. Zamawiający każdorazowo przed rozpoczęciem nowego miesiąca, będzie zatwierdzał opracowany przez Wykonawcę zakres prac, obejmujący kolejność, zakres i wartość robót wraz z terminem ich wykonania (typowanie robót);
3) prowadzenia prac zgodnie ze sztuką ogrodniczą, obowiązującymi przepisami, polskimi normami, zasadami wiedzy technicznej, należytą starannością, przepisami BHP, dobrze jakościowo i estetycznie.
3. Dodatkowe informacje związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
1) zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy powinny obejmować również:
a) organizację, zagospodarowanie i utrzymanie zaplecza robót,
b) ponoszenie kosztów zakupu, załadunku, rozładunku i składowania materiałów niezbędnych do wykonania prac objętych zamówieniem,
c) zapewnienie sprzętu wraz z obsługą, materiałami pędnymi i eksploatacyjnymi, niezbędnego do bieżącego utrzymania i konserwacji zieleni.
2) prace będące przedmiotem niniejszego zamówienia będą wykonane na podstawie szczegółowej umowy,
3) wykonawca w oparciu o podane w ofercie składniki cenotwórcze opracuje kosztorys ofertowy zawierający ceny jednostkowe na wykonanie poszczególnych rodzajów robót (które stanowić będą załącznik do umowy);
4) do prowadzenia rozliczeń za wykonane roboty przyjmowane będą ceny jednostkowe ujęte w kosztorysie ofertowym, stanowiącym załącznik do oferty złożonej w zamówieniu publicznym. Rozliczenie za wykonanie potwierdzonego przez Zamawiającego zakresu robót następować będzie w okresach miesięcznych;
5) za roboty, na które uzgodniono ceny jednostkowe, wynagrodzenie stanowić będzie iloczyn ilości rzeczywiście wykonanych prac, potwierdzonych przez Zamawiającego i cen jednostkowych;
6) Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność za należyte wykonanie przedmiotu zamówienia, zgodnie z zakresem robót (czynności do wykonania), lokalizacją, a także terminem ich realizacji, określonymi w protokole typowania robót;
7) Wykonawca jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich pozycji ujętych w kosztorysie ofertowym za wyjątkiem pozycji: materiały. Sposób rozliczenia materiałów użytych do realizacji prac określa paragraf 4 ust. 11 projektu umowy;
Kosztorys ofertowy przedstawia średnioroczny jednostkowy zakres prac. Z uwagi na to iż okres realizacji usługi obejmuje trzy lata, Wykonawca uzyskaną kwotę w kosztorysie ofertowym mnoży razy 3.
8) Wykonawca winien posiadać dostęp do bazy magazynowej- do nieodpłatnego przechowywania ławek, koszy na śmieci, gazonów oraz drewna opałowego pozyskanego z wycinki drzew;
9) Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa o wykonanie przedmiotu zamówienia jest zobowiązany przed zawarciem umowy przedłożyć Zamawiającemu do wglądu stosowny dokument odnośnie sposobu gospodarowania zebranymi odpadami komunalnymi / np. umowa z operatorem prowadzącym działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych, bądź w zakresie gospodarowania odpadami, ewentualnie odpowiednie zezwolenie w zakresie gospodarki odpadami/.

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Not applicable
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Codul CPV
Metoda de atribuire
Lowest price
Valoarea estimată
2,179,539.93
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Zakład Konserwacji Terenów Zielonych Edward Rogoż
Adresa poștală:
Localitatea: Żagań
Codul poștal: 68-100
Țara: POL
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.