Publications Office of the EU
Regatul Unit-Durham: Echipamente de instalare a filtrelor - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Regatul Unit-Durham: Echipamente de instalare a filtrelor

  • Publicată
    28/07/2018
  • Termenul-limită
    21/08/2018
  • Astăzi
    04/09/2026
Statut
Depuneri încheiate
Tipul de contract
Supplies
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Informație indisponibilă
Locul de executare
NUTS code: UKC North East (England)
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
42912350 Echipamente de instalare a filtrelor
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
700,000.00 GBP
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
NW1995
Descriere

Northumbrian Water has an annual requirement of approximately 2712 filter cartridges of the following description:
— Micron Filter cartridge 10um absolute Melt brown polypropylene 40” length amazon code A end fitting, EPDM seals,
— The product must be able to fit the amazon filter cartridge system,
— The product must have high performance and longevity (3 months plus),
— The product must be Water industry Reg 31 approved,
— Cartridge quantity per housing is 15.
The above filter cartridges shall be used across the eight sites:
Thorpe, New Winning, Fulwell, Stoneygate, Dalton, North Dalton, Hawthorn, Peterlee
It is intended that a 3 year contract is awarded with an option to extend for a further 2 years. It is anticipated that around 13,000 cartridges shall be purchased over the full contract duration.

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Not specified
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu single operator
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
700,000.00 GBP
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Informație indisponibilă
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.