Publications Office of the EU
Procesul de selecție și recrutarea directorului executiv al Forumului la nivel înalt Tana Insulele - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică textul tradus automat în limba de navigare

Procesul de selecție și recrutarea directorului executiv al Forumului la nivel înalt Tana Insulele

  • Publicată
    29/12/2023
  • Termenul-limită
    30/01/2024
  • Deschiderea ofertelor
    30/01/2024
  • Astăzi
    04/09/2026
Statut
Depuneri încheiate
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: DE71A Main-Taunus-Kreis
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
79600000 Servicii de recrutare
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
390,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Forumul la nivel înalt de la Tana privind securitatea în Africa (Forumul de la Tana) este platforma africană pentru pace și securitate, creată în aprilie 2012 ca o inițiativă a Institutului pentru Studii de Pace și Securitate (IPSS) din cadrul Universității din Addis Abeba, Etiopia (AAU) și personalități africane importante, cum ar fi fostul prim-ministru al Etiopiei, Meles Zenawi. Acesta a fost creat ca răspuns la Declarația de la Tripoli a Summitului UA din august 2009, care a recunoscut pacea și securitatea drept o „provocare intelectuală” comună și a solicitat „soluții conduse de Africa” la provocările în materie de securitate. Forumul urmărește să faciliteze discuții sincere între factorii de decizie interesați, părțile interesate din domeniul păcii și securității și comunitățile mai largi ale acestora cu privire la problemele și provocările legate de securitatea continentului african. Structura Forumului Tana cuprinde Consiliul de administrație al Tana, comitetul tehnic și secretariatul. Consiliul de administrație al Tana este format din personalități africane eminente care asigură conducerea strategică, îndrumarea și supravegherea forumului. Comitetul tehnic reunește experți profesioniști de prim rang care sprijină secretariatul în orientarea tematică și conceperea conferințelor anuale. IPSS servește drept secretariat al Forumului Tana și coordonează pregătirea riguroasă și complexă pentru punerea în aplicare a forumului, inclusiv dezvoltarea conținutului tematic, logistica, securitatea, precum și comunicarea strategică și legătura în interiorul și în afara Etiopiei. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH a fost un susținător puternic al Forumului la nivel înalt Tana încă de la înființarea acestuia. Proiectul „Sprijin pentru Forumul la nivel înalt de la Tana privind securitatea în Africa” este pus în aplicare de Biroul Uniunii Africane GIZ ca parte a angajamentului Republicii Federale Germania în domeniul prevenirii crizelor și al medierii păcii în Africa. În acest context, cooperarea germană pentru dezvoltare sprijină îmbunătățirea în continuare a condițiilor pentru actorii centrali ai arhitecturii africane pentru pace și securitate (APSA), precum și pentru reprezentanții statali, economici și sociali remarcabili pentru a utiliza Forumul de la Tana pentru a da impulsuri în materie de politică externă și de securitate pentru regiune. Pentru a atinge aceste obiective în coordonare cu alte componente, proiectul vizează consolidarea sustenabilității organizaționale și financiare a Forumului Tana și instituționalizarea sa pe termen lung prin recrutarea unui director executiv al Forumului Tana, în strânsă coordonare cu Consiliul de administrație al Tana și cu secretariatul Tana.
Insulele

Metoda de depunere
Electronic via:
https://ausschreibungen.giz.de/Satellite/notice/CXTRYY6Y1FRF7KT1
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://ausschreibungen.giz.de/Satellite/notice/CXTRYY6Y1FRF7KT1
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
30/01/2024 12:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
Informație indisponibilă
Valoarea estimată
390,000.00 EUR
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Informație indisponibilă
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.