Publications Office of the EU
Germania-Bonn: Lucrări de acoperire şi alte lucrări speciale de construcţii - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Germania-Bonn: Lucrări de acoperire şi alte lucrări speciale de construcţii

  • Publicată
    10/02/2020
  • Termenul-limită
    09/03/2020
  • Deschiderea ofertelor
    09/03/2020
  • Astăzi
    31/08/2026
Statut
Depuneri încheiate
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
Universitätsklinikum Bonn AöR
Locul de executare
NUTS code: DEA22 Bonn, Kreisfreie Stadt
Locația achizitorului
NUTS code: DEA22 Bonn, Kreisfreie Stadt
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45260000 Lucrări de acoperire şi alte lucrări speciale de construcţii
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
1.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
2016-009-020
Descriere

Für das Universitätsklinikum Bonn wird ein Neubau für ein Bildungszentrum errichtet. Es besteht ein rechtskräftiger Bebauungsplan „Klinikgelände auf dem Venusberg“.Das Gebäude des neuen Bildungszentrums befindet sich am Venusberg – Campus 1 in Bonn. Das Gebäude ist in L-Form mit 2 unterschiedlich langen Schenkeln konzipiert und schließt an das bestehende Gebäude der Augenklinik an. Aufgrund der Abgrabung für den Neubau unterhalb des Gründungsniveaus des Bestandsgebäudes ist eine Abfangung des Bestandes notwendig. Wegen der Tiefe der Baugrube, der angrenzenden Verkehrsflächen und Leitungssysteme unter GOK ist im Bereich der Ost-, Süd- und Westfassaden ein Verbau (Trägerbohlwand) erforderlich. Die entsprechende Planung ist durch das Büro KK Engineering GmbH über das Büro Geo Consult erfolgt. Weiter Angaben sind aus den beigefügten Vergabeunterlagen ersichtlich.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://www.evergabe.nrw.de/VMPSatellite/notice/CXPNY5YDYWH
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
09/03/2020 14:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
Lowest price
Valoarea estimată
1.00 EUR
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Informație indisponibilă
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.