Publications Office of the EU
Exploatarea sistemelor colective de salubrizare din Saint-Étienne Métropole pe teritoriul Plaine - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

- indică textul tradus automat în limba de navigare

Exploatarea sistemelor colective de salubrizare din Saint-Étienne Métropole pe teritoriul Plaine

  • Publicată
    08/03/2024
  • Termenul-limită
    16/05/2024
  • Deschiderea ofertelor
    16/05/2024
  • Contract atribuit
    04/12/2024
  • Astăzi
    02/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
Saint-Etienne Métropole
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: FRK25 Loire
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
65120000 Exploatarea unei staţii de epurare a apei
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
5,569,403.50 EUR
Numărul de referință al procedurii
2024-ASRI-0005
Descriere

Serviciile care fac obiectul prezentului contract includ: întreținerea și monitorizarea rețelelor de colectare separată și unitară a apelor uzate și a accesoriilor de rețea, a părții publice a racordărilor la rețeaua publică de colectare și a instalațiilor colective de canalizare; întreținerea și monitorizarea stațiilor de epurare a apelor uzate și a nămolurilor; monitorizarea și controlul oricăror evacuări din rețele și structuri în mediul natural, investigarea anomaliilor de natură să perturbe buna funcționare a serviciului și resorbția acestor situații în limitele definite de prezenta C.C.T.P.; eliminarea deșeurilor și a altor subproduse, precum și eliminarea și eliminarea nămolurilor produse în conformitate cu normele; - executarea lucrărilor imputate Contractantului de către prezentul C.C.T.P.; - gestionarea relațiilor cu utilizatorii serviciului în limitele stabilite de prezentul C.C.T.P.; informații și asistență tehnică pentru Comunitate, pentru a-i permite acesteia să își controleze serviciile; - întâmplător și în legătură cu exploatarea serviciului public de canalizare, asigurarea întreținerii lucrărilor și rețelelor de apă pluvială separatoare și a accesoriilor de rețea în limitele stabilite de prezentul C.C.T.P. Serviciile sunt reglementate prin prețuri unitare. În vederea promovării ocupării forței de muncă și a combaterii excluziunii, Comunitatea a decis să includă în acest contract o clauză privind integrarea prin activitate economică. Angajamentul contractantului are ca rezultat un număr de ore de inserție care acoperă durata totală a contractului, astfel cum se specifică în anexa 3 la actul de angajament.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://loire.marches-publics.info//avis/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=51327
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://loire.marches-publics.info//avis/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=51327
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
16/05/2024 14:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: Valeur technique de l'offre
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 50
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: Aspects Transition Ecologique et Solidaire (Tes)
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 5
Criteriu:
Tip: cost
Descriere: Prix et aspects financiers
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 45
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
5,569,403.50 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: VEOLIA EAU - COMPAGNIE GENERALE DES EAUX
Adresa poștală:
Localitatea: Marseille 16
Codul poștal: 13016
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.