Publications Office of the EU
Germania-Stuttgart: Produse farmaceutice - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Germania-Stuttgart: Produse farmaceutice

  • Publicată
    17/06/2017
  • Termenul-limită
    20/07/2017
  • Deschiderea ofertelor
    20/07/2017
  • Contract atribuit
    30/08/2017
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Supplies
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
AOK Baden-Württemberg
Locul de executare
NUTS code: DE Deutschland
Locația achizitorului
NUTS code: DE Deutschland
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
33600000 Produse farmaceutice
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
209,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
418,000.00 EUR
Vă rugăm să consultați fiecare lot pentru detalii
Numărul de referință al procedurii
Glatiramer 20mg
Descriere

Gegenstand der Ausschreibung ist der Abschluss von Rabattvereinbarungen gem. § 130a Abs. 8 SGB V für den Zeitraum 1.12.2017 bis 31.5.2019 (Glatiramer 20mg). Die Ausschreibung erfolgt wirkstoffbezogen für den u. g. Wirkstoff. Es werden für diesen Wirkstoff gemäß näherer Bestimmung in den Vergabeunterlagen Rabattverträge – das Vorliegen zuschlagsfähiger Angebote vorausgesetzt – mit bis zu zwei pharmazeutischen Unternehmern geschlossen. Die genaue Definition des Beschaffungsbedarfs ergibt sich i.Ü. aus den Vergabeunterlagen.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://www.dtvp.de/Center/company/announcements/categoryOverview.do?method=search&searchString=%22CXP4YH0YMDR%22
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu several operatori
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
20/07/2017 10:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
209,000.00 EUR
Valoare contractată finală
418,000.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Mylan dura GmbH
Adresa poștală:
Localitatea: Darmstadt
Codul poștal:
Țara: DEU
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.