Publications Office of the EU
Germania-Roth: Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Germania-Roth: Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie

  • Publicată
    26/05/2023
  • Termenul-limită
    23/06/2023
  • Astăzi
    05/09/2026
Statut
Depuneri încheiate
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Landratsamt Roth
Locul de executare
NUTS code: DE25B Roth
Locația achizitorului
NUTS code: DE25B Roth
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
71000000 Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de loturi
4
Numărul de referință al procedurii
LK-Roth_2023_01
Descriere

Der Landkreis Roth plant die Sanierung und den Teilneubau der Berufsschule in Roth. Die Schule weist in den Teilen ihres Werkstattbereiches einen Sanierungs-, Umgruppierungs- und Erweiterungsbedarf auf. Hiervon besonders betroffen sind die Werkstattbereiche W3 + W4 sowie die an das Gebäude anschließenden potentiellen Bauflächen.
Die hier befindlichen Fachbereiche Elektro sowie Bau-Holz weisen Nutzflächen von insgesamt 1.574 m2 auf. Im Zuge der Baumaßnahme soll der pädagogische Ansatz der Verbindung von Werkstatt und Theorie in sogenannten integrierten Fachräumen, wie er bereits bei der Sanierung der Abschnitte W5-W7 und einer früheren Erweiterung umgesetzt wurde, fortgesetzt werden.
Erweiterungsraumbedarf
- Bau – Farbe – Holz ca. 522 m2
- Elektrotechnik ca. 126 m2
- Technikerschule ca. 120 m2
Vergeben werden die Objektplanung, die Fachplanung HLS, die Fachplanung ELT und die Tragwerksplanung

Metoda de depunere
Electronic via:
https://www.meinauftrag.rib.de/public/DetailsByPlatformIdAndTenderId/platformId/3/tenderId/123846
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.