Publications Office of the EU
Furnizarea de echipamente de cazare – mobilier de birou din plăci furniruite și echipamente de mobilier din metal pentru sediul poliției provinciale din Lublin - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

- indică textul tradus automat în limba de navigare

Furnizarea de echipamente de cazare – mobilier de birou din plăci furniruite și echipamente de mobilier din metal pentru sediul poliției provinciale din Lublin

  • Publicată
    11/06/2025
  • Termenul-limită
    14/07/2025
  • Deschiderea ofertelor
    14/07/2025
  • Contract atribuit
    16/10/2025
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Supplies
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: PL814 Lubelski
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
39112000 Scaune
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
5,215,715.45 PLN
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
2,988,264.80 PLN
Vă rugăm să consultați fiecare lot pentru detalii
Numărul de loturi
3
Numărul de referință al procedurii
42/2.2.18-19/25/SZP/D
Descriere

1. Obiectul contractului este furnizarea de echipamente de cazare - mobilier de birou din plăci furniruite și echipamente de mobilier metalic pentru sediul poliției provinciale din Lublin. Obiectul contractului este împărțit în 3 loturi (pachete) și include: 1) livrarea de mobilier metalic (pachetul 1), 2) livrarea de mobilier de birou din tablă furniruită (pachetul 2), 3) livrarea de mobilier de birou din tablă furniruită artizanală de stejar (pachetul 3). 2. Domeniul de aplicare și obiectul detaliat al contractului sunt prezentate în anexele 1.1, 1.2 și 1.3 la ZLS (formularele de sortiment și de preț pentru pachete: 1, 2, 3), în desenele ilustrative anexate (se aplică pachetului 2 – se aplică elementelor selectate din anexa 1.2 la ZLS) și în modelul de contract – care constituie anexa 6 la ZLS (modelul de contract pentru pachetele 1, 2 și 3). Partea ordonatoare solicită acceptarea modelului de contract în întregime. Sortimentul oferit de contractant trebuie să îndeplinească toate cerințele și parametrii specificați de partea ordonatoare în documentele achiziției. 3. Autoritatea contractantă solicită ca sortimentul oferit să îndeplinească cerințele standardelor naționale și europene relevante și ale standardelor de calitate și să îndeplinească toate cerințele prevăzute de lege pentru acest tip de sortiment, în special în cazul: a) dulapurile metalice pentru stocarea documentelor clasificate (se aplică pachetului nr. 1), execuția și echipamentele trebuie să fie în conformitate cu Regulamentul Consiliului de Miniștri din 29 mai 2012 privind măsurile de securitate fizică utilizate pentru securizarea informațiilor clasificate (Jurnalul Oficial nr. Monitorul Oficial 2012, punctul b) scaune rotative și fotolii (se aplică pachetului nr. 1), execuția și echipamentele trebuie să respecte Regulamentul ministrului familiei și politicii sociale din 18 octombrie 2023 de modificare a Regulamentului privind sănătatea și securitatea la locurile de muncă echipate cu monitoare de ecran (Dz. Punctul U. 2367). 4. Contractantul va preciza în ofertă că gama pe care o oferă îndeplinește toate cerințele și toți parametrii tehnici prevăzuți în anexele 1.1, 1.2 și 1.3 la SWZ (în funcție de pachetul selectat). 5. Contractantul se angajează să aplice prețurile stabilite în cadrul procedurii de achiziții publice. Orice modificare a prețurilor unitare poate avea loc numai în condițiile stabilite în modelul de contract. 6. Contractantul este obligat să execute contractul sub formă de comenzi parțiale la depozitul Departamentului de achiziții al KWP din Lublin, ul. Grenadier 3, 20-331 Lublin sau la adresa indicată a unităților organizaționale ale poliției din orașul Lublin sau din provincia Lublin, efectuată pe baza comenzilor individuale emise de Departamentul de achiziții al sediului poliției provinciale din Lublin, în conformitate cu data livrării și perioada de garanție indicate în oferta tipărită (data livrării și perioada de garanție vor fi înregistrate în contract), calculată de la data trimiterii comenzii scrise (de exemplu, prin fax sau prin mijloace electronice permise) – pe cheltuiala și transportul contractantului. În plus, partea care comandă solicită ca perioada de garanție pentru mărfurile livrate să nu fie mai scurtă decât perioada de garanție a producătorului mărfurilor date (minimum 12 luni de la data livrării). 7. Contractantul se angajează să livreze, să aducă, să răsucească/să asambleze sortimentul care face obiectul comenzilor individuale în locul indicat de autoritatea contractantă la sediul unităților organizaționale ale poliției din provincia Lubelskie. În cazul în care echipamentele de mobilier sunt livrate la sediul unităților organizaționale ale poliției din provincia Lubelskie, care necesită fixarea permanentă pe perete sau pe podea, contractantul se angajează să asambleze sortimentul în cauză. Alte informații detaliate privind descrierea obiectului contractului sunt cuprinse în capitolul IV din ZLS.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-69b3977c-221c-4c8d-ace6-ee1f9190090f
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-69b3977c-221c-4c8d-ace6-ee1f9190090f
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
14/07/2025 12:00
Locul de executare
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.