Publications Office of the EU
Germania-Greifswald: Servicii de concepţie tehnică - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Germania-Greifswald: Servicii de concepţie tehnică

  • Publicată
    05/07/2022
  • Termenul-limită
    01/08/2022
  • Contract atribuit
    12/12/2022
  • Astăzi
    02/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Landkreis Vorpommern-Greifswald, SG Zentrale Vergabestelle
Locul de executare
NUTS code: DE80N Vorpommern-Greifswald
Locația achizitorului
NUTS code: DE80N Vorpommern-Greifswald
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
71320000 Servicii de concepţie tehnică
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
600,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
1.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Der Landkreis Vorpommern-Greifswald schreibt im Verhandlungsverfahren mit Teilnahmewettbewerb die Planungsleistungen für das Los 2 Leitstellenplanung, im Rahmen des Neubaus des Gefahrenabwehrzentrums in Greifswald (GAZ) europaweit aus. In Zusammenhang sollen die Räume für die ILS sowie den Führungsstab (FüSt.) neu errichtet werden. In das GAZ ziehen neben ILS und FüSt. die Brandschutzdienststelle des Landkreises mit den Bereichen Vorbeugender und Abwehrender Brandschutz sowie Katastrophenschutz und der Eigenbetrieb Rettungsdienst (Verwaltung, Telenotarztzentrale und ärztliche Leitung des Rettungsdienstes im Landkreis).
Der Auftrag bezieht sich ausdrücklich ausschließlich auf Planungsleistungen für die ILS und den Führungsstab.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://www.subreport.de/E38393864
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
600,000.00 EUR
Valoare contractată finală
1.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: AWADES GmbH & Co. KG
Adresa poștală: Höftersbusch 1
Localitatea: Lengerich
Codul poștal: 49838
Țara: DEU
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.