Publications Office of the EU
Franţa-Le Mans: Servicii de arhitectură, de inginerie şi de măsurare - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

Franţa-Le Mans: Servicii de arhitectură, de inginerie şi de măsurare

  • Publicată
    03/04/2019
  • Termenul-limită
    29/04/2019
  • Contract atribuit
    06/03/2020
  • Astăzi
    31/08/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Le Mans métropole — communauté urbaine
Locul de executare
NUTS code: FRG04 Sarthe
Locația achizitorului
NUTS code: FRG04 Sarthe
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
71250000 Servicii de arhitectură, de inginerie şi de măsurare
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
1,200,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
949,620.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
Ip-0021 moe
Descriere

— restructuration et extension de l'atelier: création d'une nouvelle aire de stationnement semi-couverte par des ombrières photovoltaïque, extension du local administratif d'environ 180 m2, extension du réseau de gaz;
— mise en place d'un réseau de vidéo surveillance sur le site travaux préparatoires à l'implantation d'une station à hydrogène;
— mise en place d'un système d'infiltrations des eaux pluviales aménagements paysagers installation de structures provisoires pose de panneaux photovoltaïques l'ouvrage relève de la catégorie bâtiment en réutilisation;
— mission base avec visa — missions complémentaires: DIAG — TDS Env fin prév travaux: 13 300 000 EUR HT. Sur la base du pré-programme;
— les concurrents doivent présenter les compétences suivantes: architecte DPLG, structures (gros œuvre/Charpente métallique, génie civil, V.

Metoda de depunere
Electronic via:
http://www.sarthe-marchespublics.fr
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
1,200,000.00 EUR
Valoare contractată finală
949,620.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: L'Heude (mandataire)/EDEIS/AIS/atelier D acoustique/paysage concept
Adresa poștală: 7, rue du Coq-Saint-Marceau
Localitatea: Orléans
Codul poștal: 45100
Țara: FRA
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.