Publications Office of the EU
Grecia-Nea Moydania: Lucrări de construcţii de drumuri - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Grecia-Nea Moydania: Lucrări de construcţii de drumuri

  • Publicată
    15/11/2017
  • Termenul-limită
    15/12/2017
  • Deschiderea ofertelor
    20/12/2017
  • Contract atribuit
    17/07/2018
  • Astăzi
    03/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Δήμος Νέας Προποντίδας
Locul de executare
NUTS code: EL527 Χαλκιδική
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45233120 Lucrări de construcţii de drumuri
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
9,274,193.55 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Το υπό δημοπράτηση έργο, περιλαμβάνει βασικά τα εξής:
α) την ασφαλτόστρωση υφιστάμενων δημοτικών οδών, εντός των οικισμών, οι οποίες σύμφωνα με τις Οδηγίες Μελετών Οδικών Έργων - Λειτουργική Κατάταξη Οδικού Δικτύου (Ο.Μ.Ο.Ε. - Λ.Κ.Ο.Δ.) κατατάσσεται στην κατηγορία ΔV. Βασική αρχή του σχεδιασμού, αποτελεί η διατήρηση της υφιστάμενης γεωμετρίας της χάραξης, δηλαδή η όσο το δυνατόν τήρηση υφιστάμενων χαράξεων και δεσμεύσεων από ιδιοκτησίες, με στόχο τον περιορισμό του κόστους κατασκευής. Η χάραξη ακολουθεί —ανά περίπτωση— τις υφιστάμενες οδούς εντός των οικισμών, σε όλο το μήκος τους, τόσο οριζοντιογραφικά όσο και μηκοτομικά, προσαρμοζόμενη στο υφιστάμενο ανάγλυφο και βελτιώνοντάς το, όπου είναι δυνατόν, ώστε να βελτιωθούν οι συνθήκες κυκλοφορίας και να περιοριστούν οι απαιτήσεις χωματουργικών εργασιών. Η τυπική διατομή, η οποία εφαρμόζεται —ώστε να πληρούνται οι παραπάνω απαιτήσεις— προσομοιάζει τη διατομή ε2 των Ο.Μ.Ο.Ε.. Η ταχύτητα μελέτης είναι 50Km/h και το όριο ταχύτητας κυμαίνεται από 20Km/h έως 50Km/h, ανάλογα με τις τιμές που λαμβάνουν οι οριζοντιογραφικές και μηκοτομηκές καμπύλες της οδού. Καθώς, οι υπό μελέτη οδοί εντός των οικισμών, θα χρησιμοποιούνται κυρίως, για τη διέλευση οχημάτων, προτείνεται —εν γένει— η διατήρηση της σκάφης των υφιστάμενων οδών σε όλο το μήκος τους και κατόπιν, η έναρξη εργασιών φρεζαρίσματος και επίστρωσης των ασφαλτικών στρώσεων. Υλικά οδοστρωσίας θα τοποθετούνται ανά περίπτωση και μόνον τοπικά, σε θέσεις όπου αυτό κρίνεται απαραίτητο, για τη βελτίωση της φέρουσας ικανότητας της οδού. Οι ανάγκες υλικών οδοστρωσίας και ασφαλτικών, θα καλυφθούν από νόμιμα λατομεία. Το σύνολο των προτεινόμενων υλικών - εργασιών, θα καλύπτει πλήρως τις απαιτήσεις των Ελληνικών Τεχνικών Προδιαγραφών (Ε.ΤΕ.Π.), (ΦΕΚ Β’ 2221/30.7.2012)·
β) τη διαμόρφωση των οδών Θεσσαλονίκης και Παναγίας Κορυφινής, εντός του οικισμού των Ν. Μουδανιών, με την εκατέρωθεν κατασκευή πεζοδρομίων, την τοποθέτηση ιστών φωτισμού και την τοπική διαμόρφωση χώρων πρασίνου·
γ) τη διαμόρφωση 5 κοινόχρηστων χώρων (πλατείες), στον οικισμό των Ν. Μουδανιών (έναντι Ι.Ν Παναγίας Κορυφινής, περιοχή Κ.Τ.Ε.Λ., περιοχή νηπιαγωγείου Ελαιώνα (2 θέσεις), περιοχή μουσείου αλιευτικών σκαφών)·
δ) τη διαμόρφωση κεντρικών οδών, εντός των οικισμών της Δ.Ε Μουδανιών, με την κατασκευή πεζοδρομίων και την τοποθέτηση φωτιστικών ιστών·
ε) την κατασκευή έργων αποχέτευσης των ομβρίων υδάτων (τεχνικά, φρεάτια κ.λπ.), σε διάφορους οικισμούς της Δ.Ε Μουδανιών (Ν. Μουδανιά, Πορταριά, Διονυσίου, Φλογητά)·
στ) την αντικατάσταση υφιστάμενου ανεπαρκούς τμήματος δικτύου αποχέτευσης, στον οικισμό Ν. Μουδανιών.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Δήμος Νέας Προποντίδας
Adresa poștală: Μεγάλου Αλεξάνδρου 26
Localitatea: Νέα Μουδανιά
Codul poștal: 632 00
Țara: GRC
Persoană de contact: Δήμος Νέας Προποντίδας
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Anunțul presupune un contract de achiziție publică
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
20/12/2017 10:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
Lowest price
Valoarea estimată
9,274,193.55 EUR
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Κ/Ξ: Τεχνική Ανάπτυξη Α.Τ.Ε.Β.Ε. - Τάλως Α.Τ.Ε.
Adresa poștală: Μπαστιά Κωστή 8
Localitatea: Κοζάνη
Codul poștal: 501 32
Țara: GRC
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.