Publications Office of the EU
Italia-Notaresco: Exploatarea rampelor de gunoi - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italia-Notaresco: Exploatarea rampelor de gunoi

  • Publicată
    26/03/2013
  • Termenul-limită
    12/06/2013
  • Deschiderea ofertelor
    17/06/2013
  • Contract atribuit
    16/01/2014
  • Astăzi
    03/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Cirsu SpA
Locul de executare
NUTS code: Informație indisponibilă
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
90530000 Exploatarea rampelor de gunoi
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
30,096,000.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Progettazione definitiva , Progettazione esecutiva, Costruzione e Gestione di un Impianto per lo smaltimento dei rifiuti in Località “Casette di Grasciano”, Comune di Notaresco (TE) sulla base del progetto Preliminare predisposto da questa Società e dell'Autorizzazione Integrata Ambientale rilasciata dalla Regione Abruzzo n. 10/10 in data 4.8.2011 e n. 5/11 in data 4.8.2011.
La gestione funzionale ed economica, la manutenzione ordinaria e straordinaria, gli adeguamenti tecnici necessari per il proseguo della gestione e gli adeguamenti programmati o straordinari, dovrà essere garantita per tutta la durata della concessione il tutto secondo le indicazioni che saranno adeguatamente precisate nel piano economico-finanziario di copertura degli investimenti e descrittivo dei criteri gestionali, da proporre in sede di offerta.
La descrizione delle opere e le specifiche caratteristiche tecniche nonché i livelli prestazionali richiesti sono puntualmente indicati nella “Relazione tecnica di progetto- elaborato A1” e negli altri documenti approvati con il provvedimento AIA 10/10 richiamati all'art. 7,del Capitolato descrittivo e prestazionale, ai quali si rimanda per la completa definizione dell'opera da realizzare.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Cirsu SpA
Adresa poștală: Loc. Casette di Grasciano
Localitatea: Notaresco (TE)
Codul poștal: 64020
Țara: ITA
Ofertele pot fi depuse
Not specified
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
17/06/2013 09:30
Locul de executare
Informație indisponibilă
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
30,096,000.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Con.S.Amb. s.c.a.r.l.
Adresa poștală: Via XX Settembre 17/19
Localitatea: L'Aquila
Codul poștal:
Țara: ITA
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.