Publications Office of the EU
PP1 Freianlagen ZIEM - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PP1 Freianlagen ZIEM

  • Publicată
    12/03/2025
  • Termenul-limită
    14/04/2025
  • Deschiderea ofertelor
    14/04/2025
  • Contract atribuit
    08/07/2025
  • Astăzi
    04/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Staatliches Bauamt München 2
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: DE212 München, Kreisfreie Stadt
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45112700 Lucrări de arhitectură peisagistică
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
72,569.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
25-012866
Descriere

KUM INK Ziems1, 22019 San. Ziemssenbau Für die vorbereitenden Maßnahmen der Generalsanierung Ziemssenbau des LMUK München wer-den Bauarbeiten erforderlich: Rodungsarbeiten umfassen das Fällen aller Bäume auf dem Areal für die Generalsanierung und Rochademaßnahmen (Rodungszeit nach Bundesnaturschutzgesetz), Wurzelstöcke bleiben bis zu den Tiefbauarbeiten im Boden. Für die Umverlegung des Sauer-stofftanks wird ein Standort vor der Chirurgischen Klinik in der Nussbaumstraße geschaffen, Grün-flächen gerodet und eine Betonbodenplatte mit Zaunanlage und Anfahrschutzpollern hergestellt. Leerrohre für Leitungstrassen werden zum Klinikum Innenstadt verlegt. Die bestehende Schranke in der Ziemssenstraße wird an einem neuen Standort in der Nussbaumstraße wiedererrichtet, wobei Leerrohre für die Leitungen und Fundamente gebaut werden. Eine Baustelleneinrichtungsfläche in der Ziemssenstraße wird hergerichtet, Fahrradbügel und Pflas-ter entfernt, eine Fläche mit Asphalt geschlossen.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://www.meinauftrag.rib.de
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://www.meinauftrag.rib.de
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
14/04/2025 13:00
Metoda de atribuire
Criteriu:
Tip: price
Descriere: .
Ponderare (procentaj, valoare exactă):
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
72,569.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: Eisl, Gesellschaft für Garten- und
Adresa poștală:
Localitatea: München
Codul poștal: 81371
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.