Publications Office of the EU
Norvegia-Oslo: Servicii de investigaţie şi de siguranţă - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norvegia-Oslo: Servicii de investigaţie şi de siguranţă

  • Publicată
    07/05/2021
  • Termenul-limită
    04/06/2021
  • Deschiderea ofertelor
    04/06/2021
  • Contract atribuit
    08/07/2021
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Stortinget
Locul de executare
NUTS code: NO08 Oslo og Viken
Locația achizitorului
NUTS code: NO Norge
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
79700000 Servicii de investigaţie şi de siguranţă
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
1,500,000.00 NOK
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
1,500,000.00 NOK
Numărul de referință al procedurii
2021/2221
Descriere

In their open threat assessments, the security authorities have pointed out that advanced threat actors, including foreign intelligence, use large resources to break into Norwegian computer networks in order to gain access to information and to influence Norwegian decision-making processes.
Digital attacks are ongoing, and security measures are continuously developed based on risk and vulnerability analysis. Regardless, in one year, the Norwegian Parliament has been exposed to two cyber attacks where hackers managed to obtain data from our systems. In the first instance, PST's investigation concluded on 8 December 2020 that foreign intelligence was behind the attack. The last attack is still under investigation, and the Norwegian Parliament does not know who is responsible for the attack. The attack is considered to be very advanced.
With an increasingly complex and demanding digital threats and with the experiences from the events mentioned, the Norwegian Parliament's administration wants to carry out an external evaluation.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://permalink.mercell.com/154763539.aspx
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
04/06/2021 12:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
1,500,000.00 NOK
Valoare contractată finală
1,500,000.00 NOK
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: KPMG AS (Hovedenhet)
Adresa poștală: Sørkedalsveien 6
Localitatea: OSLO
Codul poștal: 0369
Țara: NOR
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.