Publications Office of the EU
Achiziții publice înainte de comercializare pentru achiziționarea de servicii de cercetare și dezvoltare sub formă de instrumente de modelare și de evaluare dinamică a căilor integrate de asistență medicală și de îngrijire care consolidează capacitățile de răspuns - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

- indică textul tradus automat în limba de navigare

Achiziții publice înainte de comercializare pentru achiziționarea de servicii de cercetare și dezvoltare sub formă de instrumente de modelare și de evaluare dinamică a căilor integrate de asistență medicală și de îngrijire care consolidează capacitățile de răspuns

  • Anunțată
    03/04/2023
  • Publicare estimată
    15/11/2023
  • Publicată
    02/05/2024
  • Termenul-limită
    20/05/2024
  • Deschiderea ofertelor
    21/05/2024
  • Contract atribuit
    17/07/2025
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Istituto per Servizi di Ricovero e Assistenza agli Anziani (I.S.R.A.A.)
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: ITH34 Treviso
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
73100000 Servicii de cercetare şi de dezvoltare experimentală
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
3,350,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Achiziția este deschisă în condiții egale tuturor tipurilor de operatori stabiliți în statele membre ale UE și în țările asociate la programul Orizont Europa și care îndeplinesc cerințele prevăzute în secțiunea 3 din cererea de oferte. Achiziția urmărește să achiziționeze servicii de cercetare și dezvoltare sub forma unui instrument integrat care să sprijine modelarea și evaluarea dinamică a căilor integrate de sănătate și îngrijire, consolidând capacitatea de răspuns a sistemelor de sănătate. Instrumentul ar trebui să sprijine în mod eficace planificarea serviciilor în perioade de criză, permițând: 1. adaptarea dinamică a proceselor de furnizare a serviciilor la șocuri și schimbări structurale 2. o evaluare ex ante a impactului căilor alternative de furnizare a serviciilor în conformitate cu parametri relevanți și definibili 3. planificarea sarcinilor și corelarea competențelor în perioade de criză Acest PCP este o achiziție comună efectuată de diferiți achizitori din întreaga Europă care se confruntă cu aceeași provocare comună și, prin urmare, caută soluții similare („Grupul cumpărătorilor”).

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Istituto per Servizi di Ricovero e Assistenza agli Anziani (I.S.R.A.A.)
Adresa poștală: Borgo Mazzini, 48
Localitatea: Treviso
Codul NUTS: ITH34
Codul poștal: 31100
Țara: ITA
Persoană de contact: Oscar Zanutto
Adresa principală: https://www.israa.it
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: eu.europa.publications.PublicProcurement.electronic.submission.not-allowed
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
21/05/2024 10:00
Achizitori
Irmandade da Santa Casa da Misericordia da Amadora IPSS
Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie
PERIFEREIA ATTIKIS
AGENCIA DE QUALITAT I AVALUACIO SANITARIES DE CATALUNYA
Codul CPV

73100000 - Servicii de cercetare şi de dezvoltare experimentală

32441300 - Sistem de telematică

79430000 - Servicii de gestionare a crizelor

72212180 - Servicii de dezvoltare de software pentru uz medical

48180000 - Pachete software pentru uz medical

48814400 - Sistem de informare pentru clinici

72210000 - Servicii de programare a pachetelor de produse software

72212931 - Servicii de dezvoltare de software de formare profesională

48814000 - Sistem de informare în domeniul medical

72212211 - Servicii de dezvoltare de software de interconectare de platforme

48814200 - Sistem de administrare a pacienţilor

79414000 - Servicii de consultanţă în gestionarea resurselor umane

85000000 - Servicii de sănătate şi servicii de asistenţă socială

85323000 - Servicii de sănătate comunitară

48211000 - Pachete software de interconectare de platforme

71317210 - Servicii de consultanţă sanitară şi de siguranţă

33190000 - Diverse aparate şi produse medicale

85100000 - Servicii de sănătate

48000000 - Pachete software şi sisteme informatice

32441100 - Sistem de supraveghere telemetrică

85140000 - Diverse servicii de sănătate

75122000 - Servicii administrative în domeniul sănătăţii

85120000 - Servicii de practică medicală şi servicii conexe

33600000 - Produse farmaceutice

33197000 - Echipament medical computerizat

80420000 - Servicii de e-învăţare (e-learning)

80400000 - Servicii de educare a adulţilor şi alte servicii de învăţământ

80000000 - Servicii de învăţământ şi formare profesională

33690000 - Diverse medicamente

33692000 - Soluţii medicamentoase

Metoda de atribuire
Criteriu:
Tip: price
Descriere: 397000
Ponderare (procentaj, valoare exactă):
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: Award criteria including excellence, impact and implementation
Ponderare (procentaj, valoare exactă):
Valoarea estimată
3,350,000.00 EUR
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: GMV SOLUCIONES GLOBALES INTERNET SAU
Adresa poștală:
Localitatea: Tres Cantos (Madrid)
Codul poștal: 28760
Țara:
Denumirea oficială: Mysphera SL
Adresa poștală:
Localitatea: Valencia
Codul poștal: 46980 Paterna
Țara:
Denumirea oficială: Result d.o.o.
Adresa poștală:
Localitatea: Ljubljana
Codul poștal: 1000
Țara:
Denumirea oficială: Open Line Vitaly d.o.o.
Adresa poștală:
Localitatea: Ljubljana
Codul poștal: 1000
Țara:
Denumirea oficială: GMV SOLUCIONES GLOBALES INTERNET SAU
Adresa poștală:
Localitatea: Tres Cantos (Madrid)
Codul poștal: 28760
Țara:
Denumirea oficială: Mysphera SL
Adresa poștală:
Localitatea: Valencia
Codul poștal: 46980 Paterna
Țara:
Denumirea oficială: Result d.o.o.
Adresa poștală:
Localitatea: Ljubljana
Codul poștal: 1000
Țara:
Denumirea oficială: Open Line Vitaly d.o.o.
Adresa poștală:
Localitatea: Ljubljana
Codul poștal: 1000
Țara:
Denumirea oficială: GMV SOLUCIONES GLOBALES INTERNET SAU
Adresa poștală:
Localitatea: Tres Cantos (Madrid)
Codul poștal: 28760
Țara:
Denumirea oficială: Mysphera SL
Adresa poștală:
Localitatea: Valencia
Codul poștal: 46980 Paterna
Țara:
Denumirea oficială: Result d.o.o.
Adresa poștală:
Localitatea: Ljubljana
Codul poștal: 1000
Țara:
Denumirea oficială: Open Line Vitaly d.o.o.
Adresa poștală:
Localitatea: Ljubljana
Codul poștal: 1000
Țara:
Denumirea oficială: GMV SOLUCIONES GLOBALES INTERNET SAU
Adresa poștală:
Localitatea: Tres Cantos (Madrid)
Codul poștal: 28760
Țara:
Denumirea oficială: Mysphera SL
Adresa poștală:
Localitatea: Valencia
Codul poștal: 46980 Paterna
Țara:
Denumirea oficială: Result d.o.o.
Adresa poștală:
Localitatea: Ljubljana
Codul poștal: 1000
Țara:
Denumirea oficială: Open Line Vitaly d.o.o.
Adresa poștală:
Localitatea: Ljubljana
Codul poștal: 1000
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.