Publications Office of the EU
Prelevarea anuală de probe între 460 și aproximativ 530 de puncte de măsurare a apelor subterane din statul Schleswig-Holstein - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică textul tradus automat în limba de navigare

Prelevarea anuală de probe între 460 și aproximativ 530 de puncte de măsurare a apelor subterane din statul Schleswig-Holstein

  • Publicată
    20/02/2024
  • Termenul-limită
    28/03/2024
  • Deschiderea ofertelor
    02/04/2024
  • Contract atribuit
    03/05/2024
  • Astăzi
    06/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Land Schleswig-Holstein vertreten durch das Landesamt für Umwelt endvertreten durch die Gebäudemanagement Schleswig-Holstein AöR
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: DEF0B Rendsburg-Eckernförde
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
90733000 Servicii privind poluarea apei
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
818,637.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
ZV-M5-24-0212000-412.06
Descriere

Pentru a pune în aplicare „Regulamentul administrativ general pentru desemnarea zonelor poluate cu nitrați și eutrofizate (determinarea teritoriului VAV – AVV GeA)”, în principiu, conținutul de azot în exces trebuie determinat în toate punctele de măsurare ale rețelei de desemnare pentru a putea trage concluzii cu privire la cantitatea inițială de nitrat introdusă în apele subterane. De asemenea, în prezenta anchetă ar trebui incluse și alte puncte de măsurare ale rețelei operaționale de măsurare, în conformitate cu EUWRRL. Pentru testare, este necesară o eșantionare calificată și o analiză ulterioară a gazelor azot (N2) și argon (Ar) din apele subterane (metoda N2/Ar). Deoarece denitrificarea are loc numai în prezența anumitor condiții în apele subterane și, ca urmare, proclecturile de reacție de denitrificare sunt eliberate, este necesar să se cunoască concentrațiile altor ingrediente pentru a evalua rezultatele. Prin urmare, eșantioanele de apă subterană ar trebui examinate, de asemenea, pentru principalele ingrediente specificate în anexă. Rezultatele analizei sunt evaluate și compilate în conformitate cu metoda prescrisă.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://www.meinauftrag.rib.de
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://www.meinauftrag.rib.de
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
02/04/2024 10:00
Metoda de atribuire
Preis
Valoarea estimată
Informație indisponibilă
Valoare contractată finală
818,637.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: AGROLAB Potsdam GmbH
Adresa poștală:
Localitatea: Potsdam
Codul poștal: 14473
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.