Publications Office of the EU
Procedura aperta per affidamento di accordo quadro per servizi di ingegneria di ambito strutturale afferenti alla progettazione, in relazione ad alcuni interventi del Piano delle opere olimpiche - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Procedura aperta per affidamento di accordo quadro per servizi di ingegneria di ambito strutturale afferenti alla progettazione, in relazione ad alcuni interventi del Piano delle opere olimpiche

  • Publicată
    10/09/2024
  • Termenul-limită
    25/09/2024
  • Deschiderea ofertelor
    25/09/2024
  • Contract atribuit
    17/03/2025
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
SocietàInfrastrutture Milano Cortina 2020 2026 S.p.A.
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: ITI43 Roma
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
71250000 Servicii de arhitectură, de inginerie şi de măsurare
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
1,000,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
800,000.00 EUR
Numărul de referință al procedurii
Informație indisponibilă
Descriere

Procedura aperta per affidamento dell'accordo quadro, con un solo operatore economico, avente ad oggetto l'esecuzione dei servizi di ingegneria di ambito strutturale afferenti alla progettazione, in relazione ad alcuni degli interventi previsti dal D.P.C.M. dell8.09.2023, recante il Piano complessivo delle opere olimpiche, in capo alla Societàinfrastrutture Milano Cortina 2020-2026 S.p.A

Metoda de depunere
Informație indisponibilă
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: eu.europa.publications.PublicProcurement.electronic.submission.not-allowed
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
25/09/2024 12:01
Locul de executare
Metoda de atribuire
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: A. ESPERIENZE SIMILARI PER SERVIZI DI PROGETTAZIONE (RECUPERO STRUTTURALE COMPLESSI MONUMENTALI
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 10
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: B.ESPERIENZE SIMILARI PER SERVIZI DI PROGETTAZIONE (OPERE D'ARTE MAGGIORI)
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 10
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: C. TIPOLOGIA DEI SERVIZI
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 20
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: D. Adeguatezza della struttura tecnico organizzativa
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 28
Criteriu:
Tip: quality
Descriere: E. PARITA' DI GENERE
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 2
Criteriu:
Tip: price
Descriere: Prezzo
Ponderare (procentaj, valoare exactă): 30
Valoarea estimată
1,000,000.00 EUR
Valoare contractată finală
800,000.00 EUR
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: STUDIO CALVI BEAM SRL
Adresa poștală:
Localitatea: PAVIA (PV)
Codul poștal: 27100
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.