Publications Office of the EU
F-Angers: Servicii de organizare de festivaluri - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

F-Angers: Servicii de organizare de festivaluri

  • Publicată
    04/04/2012
  • Termenul-limită
    24/04/2012
  • Astăzi
    01/09/2026
Statut
Depuneri încheiate
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
Ville d'Angers
Locul de executare
NUTS code: Informație indisponibilă
Locația achizitorului
NUTS code: Informație indisponibilă
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
79953000 Servicii de organizare de festivaluri
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
640,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
V12ACAVACCROCACADR
Descriere

Consultation destinée à attribuer pour 3 ans, la direction artistique et technique du festival des Accroche Coeurs dont la ville d'angers est l'organisatrice. L'engagement prendra la forme d'un accord cadre sur la base duquel des marchés subséquents seront passés avec le titulaire lors de la survenance du besoin pour chaque festival. Les Accroche coeurs se déroulent le deuxième week-end de septembre en général. Les 6 fondamentaux de la manifestation sont:
— 1 - une programmation gratuite nationale et internationale axée principalement sur le théatre de rue et le cirque avec une occupation de l'espace public,
— 2 - la participation directe des habitants et des associations au projet artistique et à l'organisation,
— 3 - la collaboration avec de nombreux partenaires culturels (Le Chabada, Le Quai, Le festival Premiers Plans, Le Centre national des arts de la rue, le CNDC),
— 4 - une proposition en synergie avec le projet des Berges de Maine et une valorisation significative des talents Angevins,
— 5 - la mise à l'honneur des artistes dans la ville notamment au travers d'oeuvres plastiques conséquentes,
— 6 - une ambiance festive et conviviale avec une diversité d'offres répondant aux attentes d'un public de festivaliers, de familles, et de publics occasionnels).
Le présent avis concerne un avis d'appel à candidature, le dossier de consultation sera transmis ultérieurement aux seuls candidats retenus.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Ville d'Angers
Adresa poștală: direction de la commande publique, service contrats pour les dépôts contre récépissé ou par transporteur: 3ème étage, immeuble Forum, 18 rue de Rennes à Angers - (horaires: 9:00-12:30 / 13:30-17:00) pour les envois par poste: CS 80011
Localitatea: Angers Cedex 02
Codul poștal: 49020
Țara: FRA
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu single operator
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
Informație indisponibilă
Locul de executare
Informație indisponibilă
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
640,000.00 EUR
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Informație indisponibilă
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.