Publications Office of the EU
Franţa-Le Puy-en-Velay: Lucrări de protecţie a falezelor - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Franţa-Le Puy-en-Velay: Lucrări de protecţie a falezelor

  • Publicată
    12/07/2017
  • Termenul-limită
    11/08/2017
  • Deschiderea ofertelor
    28/08/2017
  • Astăzi
    02/09/2026
Statut
Depuneri încheiate
Tipul de contract
Works
Reînnoire a unei proceduri existente
Yes
Achizitor
Département de la Haute-Loire
Locul de executare
NUTS code: Informație indisponibilă
Locația achizitorului
NUTS code: FRK13 Haute-Loire
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
45243100 Lucrări de protecţie a falezelor
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
1,140,000.00 EUR
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
Informație indisponibilă
Numărul de referință al procedurii
17CONF0
Descriere

Le présent accord-cadre concerne la réalisation de travaux de confortement et de protection des talus et versants rocheux sur l'ensemble du département de la Haute-Loire. Il comprend entre autres la réalisation de purges, la pose de grillages, d'ancrages passifs, de filets de cable et d'écrans pare-blocs. Un CCTP, un bordereau des prix et un détail estimatif seront établis pour chaque nouvelle opération correspondant à un marché subséquent.

Metoda de depunere
Adresa la care trebuie depuse ofertele sau cererile de participare:
Denumirea oficială: Departement de la Haute-Loire
Adresa poștală: direction Ressources et Ingénierie Service Juridique et Achats 1 Place Monseigneur de Galard Cs20310
Localitatea: Le Puy-en-Velay Cedex
Codul NUTS: FR723
Codul poștal: 43009
Țara: FRA
Adresa principală: http://hauteloire.marcoweb.fr
Electronic via:
http://hauteloire.marcoweb.fr
Ofertele pot fi depuse
Submission for all lots
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Achiziția implică încheierea unui acord-cadru
Acord-cadru cu several operatori
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
28/08/2017 08:30
Locul de executare
Informație indisponibilă
Metoda de atribuire
The most economic tender
Valoarea estimată
1,140,000.00 EUR
Valoare contractată finală
Informație indisponibilă
Atribuirea contractului
Informație indisponibilă
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.