Publications Office of the EU
DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚII DE SORTARE A DESEURILOR DE HARTIE, CARTON, METAL, PLASTIC SI STICLA COLECTATE SEPARAT DE PE RAZA SECTORULUI 4 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI - Licitații UE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Această pagină conține conținut generat automat pentru a îmbunătăți găsirea și accesibilitatea

- indică codurile CPV deduse din textul procedurii

DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚII DE SORTARE A DESEURILOR DE HARTIE, CARTON, METAL, PLASTIC SI STICLA COLECTATE SEPARAT DE PE RAZA SECTORULUI 4 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

  • Publicată
    09/09/2024
  • Termenul-limită
    21/10/2024
  • Deschiderea ofertelor
    21/10/2024
  • Contract atribuit
    16/12/2025
  • Astăzi
    07/09/2026
Statut
Contract atribuit
Tipul de contract
Services
Reînnoire a unei proceduri existente
No
Achizitor
SECTOR 4 (PRIMARIA SECTORULUI 4 BUCURESTI)
Locul de executare
NUTS code: Mai multe locuri de executare
Locația achizitorului
NUTS code: RO321 Bucureşti
Sectorul de activitate (codul CPV principal)
90500000 Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
Valoarea totală estimată a contractului (fără TVA)
20,712,120.00 RON
Valoarea totală finală a contractului (fără TVA)
19,044,380.00 RON
Numărul de referință al procedurii
4316422/2024/19
Descriere

Sectorul 4 al Municipiului Bucuresti, se afla intr-un proces accelerat de dezvoltare urbanistica, economica si sociala, iar cresterea populatiei şi limitarea teritoriala, necesită masuri adaptate de asigurare a nevoilor de salubritate publică in vederea mentinerii unui standard normal de viata. Prin sintagma “contract de delegare a gestiunii serviciului” în sensul prevederilor prezentei documentatii se înțelege contractul de achiziție publică de servicii definit de Legea nr. 98/2016. Procedura de atribuire este licitatie deschisa online, si se va finaliza prin incheierea unui contract de delegare a gestiunii serviciului de salubrizare cu o durata de 5 ani. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Clarificarile solicitate dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in cea de-a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.

Metoda de depunere
Electronic via:
https://www.e-licitatie.ro
Ofertele pot fi depuse
Transmitere electronică: necesară
https://www.e-licitatie.ro
Informații despre un contract de achiziții publice, un contract-cadru sau un sistem dinamic de achiziție (DPS)
Informație indisponibilă
Condiții de deschidere a ofertelor (dată)
21/10/2024 14:00
Locul de executare
Metoda de atribuire
Nivelul de asigurare a protecției mediului „rata de valorificare”
Valoarea estimată
20,712,120.00 RON
Valoare contractată finală
19,044,380.00 RON
Atribuirea contractului
Denumirea oficială: SOLID WASTE OPERATION
Adresa poștală:
Localitatea: Popesti-Leordeni
Codul poștal: 077160
Țara:
Anunț de intenție
Anunț de participare
Anunț de atribuire
Footnote - legal notice

Conținutul publicat pe această pagină este doar un serviciu suplimentar și nu are efect juridic. Instituțiile Uniunii nu își asumă răspunderea pentru acest conținut. Versiunile oficiale ale anunțurilor de participare relevante sunt cele publicate în suplimentul la Jurnalul Oficial al Uniunii Europene și disponibile pe TED. Aceste texte oficiale pot fi consultate direct accesând linkurile indicate pe această pagină. Pentru mai multe informații, consultați avizul privind explicabilitatea și responsabilitatea în materie de achiziții publice.